Litecoin – 60% wszystkich monet, zostało przeniesionych przez jeden podmiot

3 047

Pojawił się nowy wieloryb na Litecoinie? 30 listopada, około 35,4 milionów LTC, 60% wszystkich monet, w sumie 1,1 mld dolarów, zostało przeniesionych przez jeden podmiot. To pokazuje, że scentralizowanie niektórych krypto podobnych do LTC nie wygląda najlepiej? Kto posiada tak duże zasoby? Centralizacja Litecoina się urzeczywistnia? Sprawdźmy to.

Ruch został początkowo wskazany przez Weiss Ratings, co nie wróży dobrze, aby kryptowaluta pozostała zdecentralizowana, gdy tak duża część monety mogłaby być własnością jednej osoby lub grupy.

Blog z Litecoin.com:

„Wydaje się, że znaczna część wolumenu pochodzi z jednego podmiotu, ponieważ ponad 40 nowych portfeli właśnie weszło do listy 100 najbogatszych w sieci, wszystkie z saldem 300 000 litecoinów (~ 10 000 000) każda, co odpowiada ponad 12 milionom litecoinów. (~ 372 mln USD w momencie transferu, 31 USD za monetę). „

W sektorze kryptowalut dystrybucja „bogactwa” wśród portfeli służy jako dobry wskaźnik określający, jak dobrze monety są rozdzielane. Jednakże trzeba pamiętać, że nie jest to doskonały sposób, ponieważ jedna osoba może posiadać wiele adresów portfela. Niemniej jednak, wizualizacje danych sprzed kilku miesięcy, przed ostatnimi ruchami, pokazują, że prawie połowa wszystkich dostaw monet Litecoin były w posiadaniu 100 największych adresów.

Porównanie z Dash (ze względu na ostatnią akceptacją w Wenezueli)

Większość przesyłów monet Dasha jest nadal rozprowadzana wśród większej liczby adresów, a tylko około 14% dla 100 największych adresów, co daje jedną z lepszych dystrybucji monet w porównaniu z innymi kryptowalutami.

Jak Dash poradził sobie z problem centralizacji?

Dash bardzo dobrze radzi sobie z podziałem i dystrybucją co możemy zaobserwować w Wenezueli. Ponad 2400 odbiorców, którzy akceptują Dasha lub Kolumbię z ponad 300 punktami akceptacji, a to wszystko jest wspierane przez ciągły strumień klientów, którzy używają jej do robienia zakupów.

Co więcej, ponieważ Dash wypłaca co miesiąc 10% swoich nagród blokowych, pomaga to rozproszyć gospodarkę Dasha płacąc osobom fizycznym za usługi z Dash i dostarczając Dasha w ręce nowych osób.

Wracając do Litecoina… Kto jest właścicielem wspomnianych bogatych portfeli?

Prawdopodobnie giełda Coinbase. Wysyłanie Litecoinów zbiegło się z ogłoszeniem przez giełdę porządków na swoich adresach co daję nam podstawy do tego typu przypuszczeń.

„W ciągu następnych siedmiu dni Coinbase będzie przeprowadzać planową konserwację całej naszej platformy, która może powodować ruch we wszystkich obsługiwanych przez Coinbase blokach kodu. Są to kontrolowane, ściśle monitorowane ruchy, które są wykonywane w celu zapewnienia większego bezpieczeństwa i ochrony dla naszych klientów.”

Aktualnie losy Litecoina mają się lepiej niż było można przypuszczać. W końcu doszło do oczekiwanego Flappeningu!

Komentarze