Flappening! 12% wystrzał ceny kryptowaluty Litecoin w ciągu 24 godzin

4 915

Od pojawienia się Bitcoina Cash 1 sierpnia 2017 r. Trwa rywalizacja pomiędzy nową wersją Bitcoina, a już istniejącym cyfrowym srebrem Litecoin. Pod wieloma względami obie monety są bardzo podobne: mają zapewnić szybką i płynną formę pieniędzy cyfrowych, których funkcja przechowywania wartości pełni funkcję drugorzędną. Obie monety koncentrują się na wydatkach i najniższych opłatach, najkrótszym czasie potwierdzenia, a jednocześnie zapewniają warstwę bezpieczeństwa, która zachowuje cechy pierwszych lat Bitcoin. Funkcje takie jak zerowe potwierdzenia pomagają kupcom zaoszczędzić czas, a mniejsza decentralizacja pozwala na szybkie ulepszenia.

Dlatego jest sens, aby oba projekty konkurowały o swój segment rynku.

Chociaż BCH ma znaczący start pod względem kapitału rynkowego i brandingu dzięki znacznym zasobom od Bitmain czy Bitcom.com, mimo tego zwolennicy Litecoin od dawna nawołują do „The Flappening”.

Znaczna przewaga rynkowa jest określana jako „flappening”. W tym przypadku flippening był oczekiwany, jako wyprzedzenia Bitcoin Casha przez Litecoina. Termin ten stał się tak popularny, że sam Satoshi Lite zamieścił go na Twitterze 25 lutego 2018 roku. Odważnie przewidując: „ETH flippening nie odbędzie się” (Ethereum nie stanie się bardziej wartościowy niż Bitcoin), „ale LTC stanie się wartościowszy od BCH pod koniec roku.”

Zwolennicy Litecoina długo czekali na „flappening” (łącząc „flippening” z pseudonimem Chikun Chi Lee), tworząc stronę monitorującą sytuację. Analizuje wszystkie wskaźniki, którymi LTC musi wyprzedzić BCH. Kryteriami są: kapitał rynkowy, cena, liczba aktywnych adresów, liczba codziennych transakcji, dzienna wartość transakcyjna, dzienne wynagrodzenie za wydobycie oraz średni czas bloków.

Wielu wyczekiwało momentu wskoczenia Litecoina na pozycję Bitcoin Casha, ostatecznie gdzieniegdzie pojawiały się inne „siły” w grze cenowej. Rzeczywiście, nawet twórca Litecoin, Charlie Lee, narzekał we wrześniu, że strony trzecie „sztucznie” tłumią cenę Litecoina.

Według niektórych wskaźników Litecoin zawsze wyprzedzał Bitcoin Cash: obsłużył więcej transakcji i wyższe wolumeny, jednocześnie ciągle odkrywając nowe bloki 4 razy szybciej. „Zwycięstwo” w najważniejszym punkcie odniesienia, który jest najbardziej istotny, jest kapitał rynkowy – a w konsekwencji ranking na CoinMarketCap.com

Pod tym względem wydaje się, że wojny hashowe, podział łańcucha i wszystkie konflikty wewnątrz społeczności Bitcoin Cash naprawdę doprowadziły do ​​spadku ceny, do punktu, w którym Litecoin nie musiał nawet być pompowany: po prostu lepiej utrzymywał swoją wartość.

Efekt Flappeningu

W miarę rozpowszechniania się wiadomości, cena LTC zaczęła rosnąć, a w momencie pisania odnotowano 24-godzinny wzrost o niemal 12%. To zwiększyło pułap rynkowy LTC, wyprzedzając BCH o prawie 10% ponad całkowitą wartość Casha.

Komentarze