Konkurent KFC akceptuje płatności w DASH

1 286
Tweet dyrektora ds. mediów i public relations DashNews Mark’a Masona mówiący o rzekomym umożliwieniu płatności za pomocą krypto w „KFC Wenezuela” wywołał sporą dezorientację. Niedługo po tym, Church’s Chicken, amerykańska sieć restauracji fast food (odpowiednik KFC), rozpoczęła akceptowanie płatności w wirtualnej walucie DASH. Na razie ograniczyła się do wprowadzenia tego rozwiązania w Wenezueli, państwa otwartego na kryptowaluty i technologię łańcucha bloków. Plany sięgają jednak znacznie dalej.

kfc, dash, kryptowaluty, wenezuela

Na oficjalnym profilu Facebook’owym Church’s Chicken zamieszczono ogłoszenie o uruchomieniu systemu pozwalającego na przyjmowanie płatności w walucie DASH. Dotyczy to wszystkich dziesięciu placówek sieci w Wenezueli. Church’s Chicken to odpowiednik Kentucy Fried Chicken (KFC), oferujący posiłki na bazie smażonego kurczaka. Został założony już w 1952 r. w San Antonio (Texas). Obecnie, sieć prowadzi ponad 1600 restauracji w 30 różnych krajach, m. in. Meksyku, Kanadzie i Wenezueli. Jest jedną z największych tego typu marek fast food’owych zaraz po KFC, Popeyes i Chic-fil-A. DashNews donosi, że miała już miejsce pierwsza płatność dokonana za pomocą ich waluty w celu zakupu w Church’s Chicken (możemy zobaczyć to na specjalnym video). Restauracja twierdzi, że jest pierwszą globalną siecią fast food przyjmującą płatności w kryptowalutach.

Nieporozumienie między KFC a DASH

7 grudnia, wspominany juz Mark Mason, ogłosił, że KFC Wenezuela umożliwi niebawem zakup posiłków przy pomocy DASH. Wiadomość ta została zdementowana przez restaurację, która stwierdziła, że płatności w formie DASH „nie są faktem, ani nikt nie został autoryzowany do publikacji takich informacji.” Niedługo potem, pracownik Dash opublikował publiczne przeprosiny za pośrednictwem konta na Twitterze. Oświadczył, że jego post był przedwczesny i wrażał raczej optymizm niż obecny etap dyskusji. Dash i KFC potwierdziły jednak prowadzenie rozmów na temat płatności w krypto.

W rozmowie z Business Insider CEO Dash Core Group Ryan Taylor zaznaczył, że Wenezuela stała się drugim największym rynkiem DASH. Każdego miesiąca przybywa ponad setka handlowców, którzy rozpoczynają akceptację płatności przy pomocy wirtualnej waluty.

Komentarze