Libra Bug Bounty rozpoczęty! | Ile płacą za wykrycie krytycznych błędów?

1 376

Podczas gdy globalne rządy, banki centralne i organy regulacyjne nadal szukają recepty na percepcję projektu Libra, Facebook i jego partnerzy spokojnie kontynuują przygotowania do jego uruchomienia. Wczoraj bowiem oficjalnie ruszył program Libra Bug Bounty!

W rzeczy samej, stowarzyszenie Libra ogłosiło we wtorek na swoim blogu, że uruchamia publiczny program (Libra Bug Bounty) premiujący tych, którzy wykryją krytyczne błędy w Libra. Akcja jest prowadzona we współpracy z platformą HackerOne.

Pierwsza faza testów rozpoczęła się 18 czerwca, zaraz po ogłoszeniu Libry. Już wtedy testowano projekt z udziałem około 50 ekspertów ds. bezpieczeństwa. Teraz z programu mogą skorzystać wszyscy. Stowarzyszenie chce wykryć problemy, dopóki blockchain Libra działa wciąż w testnecie i nie ma w nim żadnych prawdziwych pieniędzy.

10 000$ nagrody

Premiowanie za wykrycie luk w oprogramowaniu to sprawdzony sposób wielu firm, które mają w planach uruchomienie nowych usług o zasięgu globalnym. W przypadku Libra, uczestnicy „bug bounty” mogą otrzymać do 10 000 $ w zamian za wykrycie najpoważniejszych błędów.

Jeśli w ogóle wystartuje, Libra będzie silnym magnesem dla hakerów i innych cyberprzestępców. Przyciągać będzie sama wielkość bazy użytkowników Facebooka. Biorąc ten fakt pod uwagę, Stowarzyszenie zapewniło:

Wiemy, że uruchomienie globalnej kryptowaluty przyciągnie globalną społeczność i dokładamy wszelkich starań, aby odbyło się to we właściwy sposób.

Jak to jet z tą Librą? Będzie? Nie będzie? Dajcie znać w komentarzach, co sądzicie o całej sprawie. Zapraszam do dyskusji.

Komentarze