Lekki odpływ z produktów inwestycyjnych opartych na Etherum ale cena nie uwzględnia korzyści z Merge

Lekki odpływ z produktów inwestycyjnych opartych na Etherum ale cena nie uwzględnia korzyści z Merge

Szef działu badań CoinShares, James Butterfill, powiedział, że odpływy następują pomimo „większej pewności połączenia”.

Inwestorzy instytucjonalni mogą wahać się przed fuzją Ethereum, ponieważ produkty do inwestowania w aktywa cyfrowe oparte na Etherum (ETH) odnotowują odpływ 61,6 mln USD, sygnalizując obawy dotyczące powodzenia aktualizacji.

W swoim cotygodniowym raporcie dotyczącym przepływów funduszy aktywów cyfrowych, zarządzający funduszem CoinShares poinformował, że produkty inwestycyjne oparte na eterze stanowiły większość całkowitych wypływów w okresie od 5 do 11 września – co doprowadziło do piątego z rzędu tygodnia wypływów na rynku.

Autor raportu, James Butterfill, powiedział, że odpływy pojawiły się „pomimo zwiększonej pewności połączenia”, co może uwydatnić obawy inwestorów, że „wydarzenie może nie przebiegać zgodnie z planem”, odnosząc się do nadchodzącego połączenia Ethereum zaplanowanego na 15 września.

Dzieje się tak pomimo prawdopodobieństwa udanej poprawy połączenia w ciągu ostatniego tygodnia, a aktualizacja Bellatrix przeszła stosunkowo bez szwanku 6 września.

84,6% węzłów Ethereum jest teraz również „gotowych do łączenia”, według Ethernodes agregatora danych węzłów Ethereum, co stanowi wzrost o 15,1% w stosunku do 73,5% wskaźnika gotowości do łączenia w zeszłym tygodniu.

Butterfill zauważył również, że CoinShares wcześniej twierdził, że jest mało prawdopodobne, aby wystąpiły jakiekolwiek problemy wynikające z aktualizacji Ethereum, ponieważ specyfikacje techniczne zostały rygorystycznie przetestowane.

Tymczasem nadal nie ma zgody co do tego, czy połączenie Ethereum zostało uwzględnione w cenie ETH, która obecnie wynosi 1688 USD, i czy połączenie będzie wydarzeniem typu „kup plotkę, sprzedaj wiadomości”.

Szef ochrony Polygon, Mudit Gupta, jest zdania, że ​​łączenie Ethereum zostało wycenione na ETH, ponieważ samo łączenie jest „wiadomością publiczną”.

https://twitter.com/Mudit__Gupta/status/1567609511342649349?ref_src=twsrc%5Etfw%7Ctwcamp%5Etweetembed%7Ctwterm%5E1567609511342649349%7Ctwgr%5E786c8f60d4daef8bd78bf3853260e6b5ba3ad1f5%7Ctwcon%5Es1_&ref_url=https%3A%2F%2Fcointelegraph.com%2Fnews%2Fmerge-jitters-sees-outflow-from-ether-based-investment-products

Z drugiej strony badacz kryptowalut, który na Twitterze występuje pod nazwą „punk4936”, uważa, że ​​99% obniżka emisji ETH i 99,9% wzrost efektywności energetycznej po połączeniu nie znajdują odzwierciedlenia w obecnej cenie ETH.

Połączenie Ethereum spowoduje przejście mechanizmu konsensusu sieci z proof-of-work (PoW) na proof-of-stake (PoS), który ma wejść w życie 15 września o godzinie 3:20 czasu UTC.

Technicznie kurs Etherum ma miejsce na zwyżki w najbliższym czasie co najmniej do 2000 $. I nie będzie to żadnym wielkim wydarzeniem. Pytanie jest jak będzie zachowywał się dalej. Ważne wydarzenie w życiu każdego tokena to idealny czas na spekulacje.

Może Cię zainteresuje:

Komentarze