CME Group wprowadza opcje Etherum

CME Group wprowadza opcje Ether na mniej niż 3 dni przed Merge

Zbliżający się termin Merge na Ethereum pozostaje najważniejszą dyskusją o ekosystemie kryptograficznym, ponieważ ostateczne przejście czołowej platformy inteligentnych kontraktów na proof-of-stake będzie miało miejsce za mniej niż trzy dni.

CME Group, siedziba największej na świecie giełdy instrumentów pochodnych, chce uchwycić dynamikę Merge poprzez wprowadzenie opcji na Etherum, które firma ogłosiła w komunikacie prasowym 12 września.

Tim McCourt, Global Head of Equity and FX Products w CME Group, nazwał Merge:

„Potencjalnie zmieniającą zasady gry, aktualizacją jednej z największych sieci kryptowalut” .

Powiedział, że uruchomienie nowych kontraktów opcyjnych pomoże „dostarczyć społeczności kryptograficznej ważnego narzędzia do uzyskania dostępu do Etherum i zarządzania nim.”

Jest to ruch w odpowiednim momencie ze strony CME Group, ponieważ pochodne Etherum rosły w ostatnich tygodniach w oczekiwaniu na połączenie. Sierpień był pierwszym miesiącem w historii tej klasy aktywów, w którym wolumeny obrotu kontraktami terminowymi na Etherum przewyższyły wolumeny kontraktów terminowych na Bitcoina (BTC), co wskazuje na rosnący popyt.

„Nasze nowe kontrakty opcyjne uzupełnią również kontrakty terminowe CME Group na Etherum, które odnotowały 43% wzrost średniego dziennego wolumenu rok do roku”, powiedział McCourt.

Według Roba Strebela, szefa ds. zarządzania relacjami w DRW, nowe kontrakty na opcje oferują większym podmiotom zaufany sposób zabezpieczenia ich ekspozycji na kryptowaluty bez konieczności bezpośredniego zakupu Etherum.

„Opcje są istotną częścią strategii handlowej wdrażanej przez kontrahentów instytucjonalnych Cumberland, niezależnie od tego, czy chodzi o zabezpieczenie przed ryzykiem, czy uzyskanie ekspozycji na klasę aktywów bez posiadania jej w swoich bilansach” – powiedział Strebel w komunikacie.

„Ponieważ Etherum przechodzi przez przewidywaną fuzję w tym tygodniu, spodziewamy się, że nadal będziemy obserwować duży popyt na ten kontrakt opcyjny na Etherum”.

Nowe kontrakty to jeden kontrakt futures na Etherum, którego wielkość wynosi 50 Etherum za kontrakt, z ceną opartą na stopie referencyjnej CF Ether-Dolar CME, która służy jako dzienna stopa referencyjna ceny Etherum w dolarach amerykańskich.

Google dodaje zegar odliczający do scalania

Dla tych, którzy chcą być na bieżąco z dokładnym czasem scalania, aby jak najlepiej pozycjonować się na wszelkie ruchy cenowe, Google niedawno ujawniło, że dodał zegar odliczający scalanie.

W zeszły piątek programista Google Cloud blockchain Sam Padilla opublikował na Twitterze notatkę przedstawiającą nową aktualizację wyszukiwarki Google, która obejmuje odliczanie Ethereum Merge w czasie rzeczywistym.

W chwili pisania tego tekstu oczekuje się, że połączenie Ethereum nastąpi za mniej niż dwa dni i 19 godzin w oparciu o szybkość mieszania 849 TH / s i obecne poziomy trudności. Pod względem cenowym, Etherum spadł o 1,81% w ciągu dnia, handlując po cenie 1730 USD, podczas gdy stopa dominacji Etherum wynosi 19,9%.

Może Cię zainteresuje:

Komentarze