Fed, Merge i 22 000 $ na BTC — na co zwrócić uwagę w tym tygodniu

Fed, Merge i 22 000 $ na BTC — na co zwrócić uwagę w tym tygodniu

Bycze tygodniowe zamknięcie sprawia, że ​​Bitcoin radzi sobie z ceną, podczas gdy analitycy spekulują na temat dużej zmienności w nadchodzących dniach.

Bitcoin (BTC) rozpoczyna decydujący tydzień na solidnych podstawach, gdyż bykom udaje się wymazać tygodniowe straty.

Po zamknięciu ostatniej świecy tygodniowej na 21 800 USD, najwyższej od połowy sierpnia, BTC/USD powraca na tapetę jako „long”.

Koniec długiego okresu spadków przeplatanych bocznymi akcjami cenowymi wydaje się teraz zdecydowanie dobiegać końca, a zmienność, jak się oczekuje, stanie się głównym tematem w nadchodzących dniach.

W rzeczywistości kilka tygodni w historii Bitcoina było już tak gorączkowych, jak ten prawdopodobnie będzie.

Oprócz połączenia Ethereum (ETH) 15 września, trend inflacyjny w Stanach Zjednoczonych zostanie zbadany 13 września wraz z publikacją sierpniowych danych indeksu cen towarów i usług konsumenckich (CPI). Istnieje przepis na nieprzewidywalność.

Jak Bitcoin przetrwa burzę?

Podczas gdy obraz makro wydaje się niejasny dla aktywów ryzykownych, gdy dolar amerykański gwałtownie rośnie, dane z łańcucha nadal wskazują na już powstające dno cenowe.

Ponadto podstawy sieci Bitcoin są gotowe do osiągnięcia w tym tygodniu nowych rekordów wszech czasów, podkreślając odporność i ożywienie górników, a także przekonanie o rentowności.

Solidne tygodniowe zamknięcie polepsza krótkoterminowe perspektywy na BTC

Ostatnie cotygodniowe zamknięcie zapewniło bardzo potrzebną ulgę bykom Bitcoin.

Po tygodniach marnych wyników, BTC/USD w końcu zdołał przypieczętować przekonujące tygodniowe zyski, nawet unikając korekty zamknięcia świecy w ostatniej chwili, jak pokazują dane z Cointelegraph Markets Pro i TradingView.

W związku z tym, przy cenie nieco powyżej 21 800 $, notowania z 11 września stworzyły solidną podstawę na nadchodzący tydzień, ze względu na znaczną zmienność.

W chwili pisania tego tekstu poziom ten tworzy strefę konsolidacji, zbiegającą się z ważną linią trendu w postaci zrealizowanej ceny Bitcoina. Według firmy analitycznej Glassnode, która obecnie wynosi około 21 770 USD.

BTC/USD musi jeszcze uporać się z bardziej znaczącymi poziomami bessy, utraconymi jako wsparcie w zeszłym miesiącu, w tym z 200-tygodniową średnią kroczącą, która obecnie wynosi blisko 23 330 USD.

Mimo to skok do 22350 USD na Bitstamp z dnia na dzień przyciągnął uwagę traderów, wzmacniając istniejące prognozy kontynuacji zwyżek.

„To była tylko gra wstępna do poziomu 22300”,
napisał popularne konto na Twitterze Il Capo z Crypto w jednej z kilku ostatnich aktualizacji.
„Nadal myślę, że 23k jest prawdopodobne. Wtedy widzę odwrócenie”.

Jednak kolejny tweet ostrzegał, że „główne opory” wchodzą teraz w grę w Bitcoin i altcoinach.

„Moim zdaniem niedługo widzimy ostatni etap w górę o 5-7%, następnie dystrybucję ltf, a następnie uderzenie atomowe. Przygotuj się” — stwierdził.

Na znak nadchodzącej zmienności, inny trader Cheds zauważył, że Bitcoin oznaczył swoje górne wstęgi Bollingera w dziennych ramach czasowych, które teraz powoli się rozprzestrzeniają, aby zrobić miejsce dla szerszego zakresu handlowego.

Spodziewane dane CPI łączą się ze spadkiem dolara

Jeden z dwóch głównych punktów dyskusji na ten tydzień w akcji cenowej BTC pochodzi ze znanego źródła: Rezerwy Federalnej Stanów Zjednoczonych.

Dane o CPI mają się pojawić za sierpień, a nadzieje opierają się na kontynuacji trendu spadkowego inflacji po tym, jak lipcowe dane pokazały, że utworzył się lokalny szczyt.

Jeśli tak się stanie, będzie to dobrodziejstwem dla ryzykownych aktywów, które mocno cierpią z powodu rosnącego dolara amerykańskiego.

Według narzędzia FedWatch grupy CME, Federalny Komitet ds. Otwartych Rynków Fed może jednak powtórzyć podwyżkę stóp procentowych o 75 punktów bazowych na wrześniowym posiedzeniu w przyszłym tygodniu.

Jednak dla obserwatorów dolara istnieją już powody, by sądzić, że powrót ryzykownych do aktywów powinien się umocnić w nadchodzących dniach.

Indeks dolara amerykańskiego (DXY), świeżo po dwudziestoletnich maksimach, spadł o prawie 2,7% w ciągu zaledwie czterech dni.

„Jedną rzeczą, która sprawia, że ​​wątpię w moje negatywne nastawienie do Bitcoina i Crypto w ogóle po połączeniu ETH, jest DXY”, ujawnił analityk Mark Cullen, twórca zasobów handlowych AlphaBTC.

„Dolar jest o wiele za mocny i zabija wszystko inne” – napisał tego dnia na Twitterze.

„W ciągu ostatnich kilku dni szybko spadł, ale nadal znajduje się w silnym trendzie wzrostowym. Brak trwałego odbicia dla rynków, dopóki trend się nie przełamie”.

The Merge

Uzupełnieniem zachęcających danych o inflacji jest czysto wewnętrzny wyzwalacz cen – połączenie Ethereum, które ma nastąpić około 15 września.

Wydarzenie, które ma teraz stać się rzeczywistością po miesiącach niepewności, przenosi Ethereum od Proof-of-Work (PoW) do Proof-of-Stake (PoS).

Hype opiera się na mediach społecznościowych i nie tylko, a teraz analitycy zastanawiają się, co się wydarzy „po” – w szczególności, to, czy inwestorzy „sprzedadzą wiadomości” i obniżą rynki natychmiast po zakończeniu łączenia.

W dedykowanej aktualizacji opublikowanej 10 września platforma transakcyjna Decentrader podkreśliła potrzebę ostrożności i unikania nastawienia „tylko do góry”.

„Ważne jest, aby pamiętać, że istnieje wiele potencjalnych przeciwności, które mogą obrócić sytuację na korzyść niedźwiedzi, a mianowicie błędy w kodzie Merge, znaczna część sieci Ethereum przechodząca na widok publiczny, który zabiera ze sobą wartość rynkową, a także Makro przeciwności ze strony danych o CPI w USA w przyszłym tygodniu” – napisał.

„Ważne jest również, aby pamiętać, że ogólnie rzecz biorąc, pozostaje makro i geopolityczne ryzyko systematyczne, które może powstrzymać najbardziej optymistyczną narrację o ETH. Zobaczmy, czy cena może się utrzymać, po scaleniu”.

Decentrader dokonał porównań do hard forków Bitcoina, które miały miejsce w drugiej połowie 2017 roku i później. Teraz, tak jak wtedy, istnieje ryzyko rozproszenia uwagi.

„Długoterminowo połączenie ma fundamentalne zmiany, które interpretujemy jako bycze dla Ethereum, ale rzeczywiste wydarzenie bez wątpienia może okazać się niestabilne, gdy rynek zmaga się z różnymi narracjami” – podsumowano aktualizację.

„Bądź bardzo ostrożny wobec oszustw, tokenów widełek itp., Widzieliśmy już wiele wokół widełek Merge i ETHPoW.”

W momencie pisania ETH/USD notował trend spadkowy drugi dzień z rzędu, osiągając 1760 USD po osiągnięciu lokalnych maksimów 1790 USD.

Trudność, współczynnik haszowania pokonuje maksima wszechczasów

Podstawy sieci Bitcoin były ostatnio bynajmniej niedźwiedzie, a w tym tygodniu trend ten nadal osiąga nowe wyżyny.

Zarówno trudność wydobywania Bitcoina, jak i współczynnik haszowania albo osiągnęły, albo mają osiągnąć nowe rekordy wszech czasów w ciągu najbliższych 48 godzin od 12 września.

Według szacunków zasobu monitorującego BTC.com, przy następnej automatycznej korekcie trudność wzrośnie o 3%, co spowoduje wysłanie go dalej na nieznane terytorium z łączną liczbą 31,91 biliona.

Wynika to z wcześniejszej korekty o 9,26% sprzed dwóch tygodni, co stanowi największy wzrost od 2021 r., a także stanowi wyraźny sygnał, że konkurencja górników jest zdrowsza niż kiedykolwiek.

Rzeczywiście, odkąd ostatnia faza „kapitulacji” zakończyła się w zeszłym miesiącu, zgodnie z danymi z łańcucha, górnicy ścigali się, aby dodać moc haszującą do swoich operacji. Przykładem jest współczynnik haszowania – szacowana łączna moc haszowania sieci Bitcoin – sam w sobie osiąga poziomy, których w ostatnich dniach nie widziano nigdy wcześniej.

Według MiningPoolStats ten skok nastąpił 5 września i obejmował krótką podróż do 298 wydechów na sekundę (EH/s). Szybkość haszowania oscyluje obecnie na poziomie nieco poniżej 250 EH/s.

W międzyczasie platforma analityczna TheTIE zauważyła, że ​​wzrost współczynnika haszowania przesunął czas na kolejne wydarzenie polegające na zmniejszeniu o połowę dotacji bloku Bitcoin.

„Ponieważ Bitcoin Hashrate rośnie do najwyższych poziomów, należy pamiętać o ważnym efekcie drugiego rzędu: halvingu. Wcześniej oczekiwano, że będzie to 2024, ale teraz przewidywana data kolejnego halvingu $BTC została przesunięta na Q4’23”, skomentował obok wykresu hash rate.

Może Cię zainteresuje:

Kryptowaluty bezpiecznie kupisz lub sprzedasz w sieci kantorów i bitomatów FlyingAtom
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Dodaj komentarzx