Łańcuch BNB ma więcej unikalnych adresów niż Ethereum

Łańcuch BNB ma obecnie więcej unikalnych adresów niż Ethereum

Sieć BNB rozwijała się w 2022 dynamicznie, dlatego nie można powiedzieć, że mijający rok był dla tej kryptowalut nie udany.

Jednak pomimo wzrostu, łańcuch BNB nadal ma znacznie mniej unikalnych adresów niż Bitcoin.

Zgodnie z oświadczeniem dewelopera z 22 grudnia, unikalne adresy w łańcuchu BNB przewyższyły teraz Ethereum.

https://twitter.com/BNBCHAIN/status/1605926492898066432?ref_src=twsrc%5Etfw%7Ctwcamp%5Etweetembed%7Ctwterm%5E1605926492898066432%7Ctwgr%5E117fc8c3dbcc38787111a78f23c24e689f68fc4b%7Ctwcon%5Es1_&ref_url=https%3A%2F%2Fcointelegraph.com%2Fnews%2Ftop-five-most-googled-cryptocurrencies-worldwide-in-2022

Deweloper twierdzi, że czyni to BNB Chain „największym blockchainem warstwy 1 na świecie”. Jednak dane blockchain pokazują, że sieć Bitcoin jest wciąż większa niż zarówno łańcuch BNB, jak i Ethereum.

Według Etherscan, Ethereum ma obecnie ponad 217 milionów unikalnych adresów. Z kolei BNB Chain ma ponad 233 miliony unikalnych adresów, według BscScan. Oznacza to, że łańcuch BNB jest większy niż Ethereum, oceniany na podstawie tego wskaźnika.

Z drugiej strony sieć Bitcoin ma ponad 1 miliard unikalnych adresów, co czyni ją większą niż obie te sieci razem wzięte.

Informacja ta ujrzała światło dziennie w ramach „Przeglądu roku” BNB Chain. W poście wymieniono również inne znaczące kamienie milowe, które sieć BNB osiągnęła w ciągu ostatniego roku. Sieć osiągnęła pułap 9,8 miliona transakcji dziennie w maju i osiągnęła 2,2 miliona aktywnych użytkowników dziennie (DAU) w październiku, przy czym DAU zdefiniowano jako liczbę unikalnych adresów, które wchodzą w interakcje z inteligentną umową.

Deweloperzy zawdzięczają sukces sieci w 2022 kilku inicjatywom zrealizowanym w tym roku. Protokół BNB Sidechain umożliwił programistom zdecentralizowanych aplikacji (DApp) uruchamianie ich DApps na oddzielnych fragmentach sieci, zmniejszając przeciążenie i obniżając koszty transakcji.

Po drugie, zespół sfinansował dotację dla konstruktorów i program motywacyjny w wysokości 10 milionów dolarów dla programistów DApp, co doprowadziło do stworzenia większej liczby DApps dla BNB Chain, co z kolei przyciągnęło więcej użytkowników.

Dodatkowo wprowadzono tokeny Souldbound (SBT), które umożliwiły użytkownikom rejestrowanie adresów portfeli w celu poznania swojego klienta (KYC) poprzez trzymanie niezbywalnych tokenów w portfelach. Deweloperzy twierdzą, że zwiększyło to reputację sieci BNB w społeczności niezamiennych tokenów i graczy Web3.

Przeczytaj także : Pięć najczęściej wyszukiwanych w Google kryptowalut na świecie w 2022 roku

Wreszcie, zespół przypisał swój wzrost uruchomieniu Avenger DAO, API, które ostrzega użytkowników łańcucha BNB za każdym razem, gdy wchodzą w interakcję z kontraktami oznaczonymi jako złośliwe. Zdaniem zespołu sprawiło to, że użytkownicy czuli się bezpieczniej przeglądając sieć BNB, co doprowadziło do większej retencji użytkowników.

Pomimo tych sukcesów, BNB Chain jest nadal krytykowany przez wielu członków społeczności blockchain za zbytnie scentralizowanie. W poście wspomniano, że sieć dodała w tym roku 23 walidatory i planuje dodać 60 kolejnych w nadchodzących miesiącach, co powinno pomóc w zmniejszeniu scentralizowania sieci niż wcześniej. Dla porównania, Ethereum ma ponad 400 000 walidatorów.

Przywoływana informacja jest dość ciekawa a nawet zaskakująca, szczególnie kiedy niedawno skazywano giełdę Binance na porażkę. Może jednak za wcześnie.

Może Cię zainteresuje :

Kryptowaluty bezpiecznie kupisz lub sprzedasz w sieci kantorów i bitomatów FlyingAtom
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Dodaj komentarzx