Mocno poobijany Bitcoin zaczyna święta

7 599

Znamienny brak zmienności na kursie Bitcoina w ostatnich dniach wiele mówi. A jeden z analityków twierdzi, że Bitcoin jest wart inwestowania tylko poniżej 12 000 USD lub powyżej 19000 USD.

Bitcoin BTC wszedł w okres świąt Bożego Narodzenia na niezmienionym poziomie 16 800 USD. Na rynku utrzymuje się niesamowity brak zmienności.

Jest nadzieja dla Bitcoina na dotarcie do poziomu 17 400 USD

Dane z Cointelegraph Markets Pro i TradingView potwierdziły kolejny dzień notowań w zakresie prawie niezauważalnych zmian kursu dla BTC/USD tuż poniżej 17 000 USD.

Para walczyła o wybicie pomimo wielu potencjalnych katalizatorów pochodzących z komunikatów ekonomicznych Stanów Zjednoczonych.

W związku ze zbliżającym się sezonem świątecznym rajd Świętego Mikołaja wydawał się mało prawdopodobny, a brak znaczących wydarzeń w przyszłości jeszcze bardziej zmniejszał szanse na błyskawiczną zmienność.

Jednak w analizie weekendowej Michaël van de Poppe, założyciel i dyrektor generalny firmy handlowej Eight, powtórzył opinię o możliwości wzrostu do blisko 17 500 USD, gdyby utrzymały się obecne poziomy.

Bitcoin wciąż utrzymuje się na tym poziomie, a 16,750 $ jest wsparciem”, powiedział obserwującym na Twitterze.

„Jeśli to się utrzyma (i nie nastąpi gwałtowny spadek do 16,4 tys. USD), myślę, że nadal będziemy mogli zobaczyć kontynuację wzrostu do 17,4 tys. USD”.

W międzyczasie popularne konto analityczne On-Chain College opublikowało listę kluczowych poziomów, które należy obserwować w krótkim okresie, z większością z nich na minusie.

Obejmowały one zrealizowaną cenę — łączną cenę, po której ostatnio poruszała się podaż BTC — wraz z ceną zrównoważoną, która wyraża różnicę między ceną zrealizowaną a bieżącą ceną spot. Dwa zestawienia wyniosły odpowiednio 19 900 $ i 15 250 $ 23 grudnia.

Inny trader, Crypto Poseidon, wręcz przeciwnie, doradzał potencjalnym nabywcom, aby całkowicie omijali obecny zakres.

„Bez względu na przyczynę długoterminowe zakupy poniżej 19 000 USD będą stratą czasu” – skomentował wykres tygodniowy.

„Istnieją 2 szczególne poziomy kupna spot; powyżej 19 tys. lub poniżej 12 tys.”.

Przeczytaj także : Akcje odrywają się od rynku kryptograficznego – Bitcoin walczy w okolicach 16 800 USD

Woo: Obecny rynek niedźwiedzia może być krótszy niż w 2015 roku

Tymczasem Willy Woo, twórca narzędzia analitycznego on-chain Woobull, przyglądając się temu, gdzie może się skończyć obecny trend spadkowy, miał kilka potencjalnie dobrych wiadomości dla posiadaczy długoterminowych (LTH).

Niedźwiedzi rynek Bitcoina może potencjalnie zakończyć się, zanim stanie się najdłuższym w historii, argumentował tego dnia, porównując tegoroczne wydarzenia do wydarzeń z 2013 roku.

„Głównym pytaniem, jakie mam, jest to, jak długa będzie strefa akumulacji tego cyklu” – napisał na Twitterze.

„Sądząc po wszystkich wybuchach, bardziej przypomina to rok 2013 z upadkiem MtGox (pamiętaj, że handlowano tam ponad 90% BTC). Podejrzewam, że będzie to okres dłuższy niż w 2018, ale krótszy niż w 2015”.

Towarzyszący wykres przedstawia podstawę kosztową odpowiednio LTH – zdefiniowanych jako podmioty przechowujące monety przez 155 dni lub dłużej – oraz posiadaczy krótkoterminowych (STH).

„Premia”, która wynika z tego, że podstawa kosztowa LTH rośnie wyżej niż podstawa kosztowa STH, historycznie odpowiadała okresom makroekonomicznych najniższych cen BTC.

Może Cię zainteresuje :

Komentarze