Akcje odrywają się od Bitcoina i rynku kryptograficznego

5 746

Akcje odrywają się od rynku kryptograficznego – Bitcoin walczy w okolicach 16 800 USD

Czyżby już jest po korelacji pomiędzy rynkiem akcyjnym a kryptowalutami ?

Od dawna obserwowana korelacja między cenami akcji a rynkiem kryptowalut rozeszła się w środę, gdy kryptowaluty spadły pod presją, podczas gdy główne indeksy giełdowe wzrosły, pomagając poprawić nastroje na Wall Street.

W wyniku pozytywnego dnia dla akcji, S&P, Dow i Nasdaq zamknęły dzień na plusie, odpowiednio o 1,49%, 1,60% i 1,54%.

W międzyczasie Bitcoin (BTC) kontynuował konsolidację i trend boczny, jaki mu towarzyszy od początku listopada, kiedy rozpoczął się dramat FTX. Dane z TradingView pokazują, że największa kryptowaluta spadała przez cały dzień handlowy w środę, przesuwając się z wysokiego poziomu 16 919 USD do najniższego poziomu 16 730 USD. W momencie pisania tekstu kurs BTC wynosi 16800 USD.

Podobną obserwację działań cenowych dostrzegli inni analitycy w tym starszy analityk techniczny Kitco, Jim Wyckoff, który zauważył, że „handel był w tym tygodniu boczny i niestabilny”.

W wyniku płaskiego rynku:

„Ani byki, ani niedźwiedzie nie mają krótkoterminowej przewagi technicznej, co sugeruje więcej takich samych, bocznych działań handlowych do końca roku – z wyjątkiem poważnych fundamentalnych wstrząsów na rynku” — powiedział Wyckoff.

Przeczytaj także : Mercedes-Benz wkracza do Metaverse z pięcioma znakami towarowymi NFT

Trend spadkowy Bitcoina na wykresie 4-godzinnym

Dodatkowa analiza została przedstawiona w najnowszym komunikacie handlowym od Eight Global, w którym podkreślono, że Bitcoin znajduje się obecnie w trendzie spadkowym na 4-godzinnym wykresie po osiągnięciu szczytu 18 200 USD 14 grudnia.

Analitycy zauważyli, że w obecnej sytuacji „rynek pokazuje nam, że znajdujemy się w obszarze ze zniżką w przedziale cenowym między maksimum a minimum po załamaniu struktury czterogodzinnej”.

Patrząc na wykres 1-godzinny, analitycy wskazali, że wykres pokazuje klasyczną konfigurację AMD, która oznacza akumulację, manipulację i dystrybucję.

„Dwa z trzech etapów są już zakończone” – twierdzą analitycy.

„Mieliśmy okres akumulacji i ruch manipulacyjny z szybkim ruchem w dół”.

Jeśli chodzi o wykorzystanie kolejnego ruchu ekspansji, który ma miejsce na rynku, Eight Global powiedział:

„Prawdopodobnie największe szanse będzie miała rozgrywka – mały swingtrade. Mieliśmy bycze przełamanie struktury i teraz się konsolidujemy. Obszar, w którym możesz być zainteresowany potencjalną długą pozycją, zauważysz na wykresie 1h. Jest to obszar, w którym możesz zawirać długie pozycje, gdy masz odpowiednie potwierdzenia”.

Na podstawie powyższego wykresu, który towarzyszył analizie, obszar, w którym należy szukać otwarcia pozycji długiej, znajduje się między 16 520 USD a 16 630 USD.

Altcoiny mają tendencję spadkową, podczas gdy HNT rośnie

Szerszy rynek altcoinów również odnotował niewielkie straty podczas handlu w środę, ponieważ spadki całkowitego 24-godzinnego wolumenu na rynku wskazują na malejące zainteresowanie kupowaniem kryptowalut na tych poziomach.

Jedyną gwiazdą dnia był Helium (HNT), który odnotował wzrost o 34,1% przy 1145% wzroście 24-godzinnego wolumenu obrotu z 1,43 mln USD do 18 mln USD.

Ogólna kapitalizacja rynkowa kryptowaluty wynosi obecnie 808 miliardów dolarów, a wskaźnik dominacji Bitcoina wynosi 40%.

Może Cię zainteresuje:

Komentarze