SBF jedzie do paki w USA

11 006

SBF udaje się dzisiaj do USA – FTX twierdzi, że znalazła 1,22 miliarda dolarów w gotówce

Sam Bankman-Fried, były dyrektor generalny FTX, wjedzie dziś na teren USA i natychmiast zostanie zatrzymany. Nowy zarząd FTX powiedział wierzycielom, że zidentyfikowali co najmniej 1,22 miliarda dolarów w gotówce należącej do zbankrutowanej giełdy kryptograficznej.

Bankman-Fried początkowo odmówił dobrowolnej ekstradycji do Stanów Zjednoczonych po jego aresztowaniu w zeszłym tygodniu, ale wydaje się, że jednak zmienił zdanie podczas rozprawy sądowej wczoraj rano. Właśnie NBC News poinformowało, że SBF podpisał niezbędne dokumenty wyrażające zgodę na dobrowolną ekstradycję do USA.

Po zatrzymaniu w USA Bankman-Fried może poprosić o zwolnienie za kaucją, której odmówiono mu po aresztowaniu na Bahamach 12 grudnia. Jeśli jego prośba o zwolnienie za kaucją zostanie ponownie odrzucona, zostanie zatrzymany i będzie przetrzymywany w areszcie federalnym centrum na Brooklynie w Nowym Jorku, w którym przebywają oskarżeni oczekujący na proces.

W międzyczasie nowy zarząd starej firmy SBF-a powiedział wierzycielom podczas postępowania upadłościowego we wtorek, że zlokalizowali i zidentyfikowali aktywa pieniężne o wartości ponad 1,2 miliarda dolarów. Nowy zespół zarządzający, kierowany przez specjalistę od upadłości, Johna Raya, pracował nad odzyskaniem setek milionów dolarów w gotówce z setek różnych kont bankowych.

„Docieramy do wszystkich tych banków i zmieniamy sygnatariuszy na rachunkach, abyśmy mogli uzyskać dostęp do rachunków i przenieść gotówkę w jak największym stopniu do autoryzowanych instytucji depozytowych” – powiedziała Mary Cilia, nowy dyrektor finansowy FTX , na rozprawie.

Przeczytaj także : Inżynierowie Visa projektują aplikację do automatycznych płatności dla łańcucha blokowego Etherum

Cilia powiedziała, że firma zidentyfikowała około 720 milionów dolarów w gotówce w amerykańskich instytucjach finansowych, których giełda jeszcze nie skonsolidowała, a 485 milionów dolarów więcej posiada już FTX w amerykańskich instytucjach.

Około 130 milionów dolarów z gotówki, która jeszcze nie jest w ich posiadaniu, jest zablokowana w Japonii, gdzie lokalne przepisy wymagają posiadania środków na pokrycie zobowiązań giełdy wobec lokalnych klientów. Kolejne 6 milionów dolarów jest przetrzymywanych na pokrycie kosztów operacyjnych, takich jak płace, a większość z pozostałych 423 milionów dolarów, które wciąż znajdują się w nieautoryzowanych instytucjach amerykańskich, jest w posiadaniu jednego brokera, którego Cilia odmówiła identyfikacji.

Steve Coverick, starszy dyrektor w firmie doradców finansowych FTX, Alvarez & Marsal, powiedział również wierzycielom, że są zaangażowani w „ciągłe wysiłki” w celu zidentyfikowania międzynarodowych aktywów kryptograficznych firmy i przeniesienia ich do zimnych portfeli.

FTX nie złożyła jeszcze formalnego oświadczenia majątkowego i oświadczenia o swojej sytuacji finansowej zgodnie z wymogami amerykańskiego prawa upadłościowego z powodu słabego zarządzania i słabego prowadzenia dokumentacji za kadencji Bankmana-Frieda. Cilia powiedziała, że spodziewają się, że będą w stanie dokonać obowiązkowych zgłoszeń najpóźniej do kwietnia 2023 roku.

Może Cię zainteresuje :

Komentarze