Visa integruje się z Etherum

Inżynierowie Visa projektują aplikację do automatycznych płatności dla łańcucha blokowego Etherum

Ważna i dobra wiadomość dla ETH jak i całego świata kryptowalut. Krypto-zima nie przeszkadza w planowanych przedsięwzięciach potentatów.

Zespół badaczy i inżynierów Visa nakreślił aplikację inteligentnej umowy dla samoobsługowego portfela na blockchainie Etherum, która mogłaby umożliwić programowalne instrukcje płatnicze, takie jak automatyczne płatności za rachunki za pośrednictwem konta bankowego.

Visa ogłosiła nowy wygląd aplikacji w poście na blogu w poniedziałek.

„Aby pomóc naszym klientom i partnerom we wprowadzaniu innowacji, musimy zagłębić się w technologie, które mogą wnieść rzeczywistą wartość do ekosystemu płatności” — powiedziała Catherine Gu, dyrektor ds. CBDC i protokołów w Visa.

„Koncentrujemy się na rozwijaniu naszych podstawowych kompetencji w warstwach infrastruktury Web3 i protokołach blockchain napędzających rozwój kryptowalut”.

Visa opublikowała szczegóły aplikacji do płatności automatycznych w nowym artykule technicznym, który wyjaśnia, jak napisać aplikację inteligentnej umowy dla samoobsługowego portfela:

„Portfela, który jest kontrolowany wyłącznie przez użytkownika i powiązany klucz prywatny”.

Przeczytaj także : Złoto może mieć trudny początek 2023 roku, ale potem już będzie tylko lepiej – analitycy

Ta aplikacja umożliwiłaby użytkownikowi skonfigurowanie „programowalnej instrukcji płatniczej, która może automatycznie przekazywać środki z jednego samoobsługowego konta portfela na drugie w powtarzających się odstępach czasu, bez konieczności każdorazowego aktywnego udziału użytkownika”.

Aplikacja jest zbudowana wokół idei abstrakcji konta (AA), „propozycji deweloperów, która jest obecnie badana w ekosystemie Etherum”. Abstrakcja konta sprawia, że konta użytkowników w Etherum działają bardziej jak inteligentne kontrakty, umożliwiając użytkownikom konfigurowanie programowalnych funkcji w ich portfelach.

W dokumencie technicznym inżynierowie Visa demonstrują „nowy typ umowy o konto, który może delegować możliwość inicjowania płatności z konta użytkownika do wstępnie zatwierdzonej inteligentnej umowy automatycznej płatności, naśladując proces, którego używasz dzisiaj do konfigurowania cyklicznej płatności kartą ”.

„Nasze rozwiązanie dla płatności automatycznych polega na wykorzystaniu AA i stworzeniu nowego rodzaju umowy o konto – konta delegowalnego” – piszą.

„Naszą główną ideą jest rozszerzenie programowalnych reguł ważności transakcji o wstępnie zatwierdzoną listę dozwolonych transakcji. Zasadniczo AA pozwala nam delegować możliwość instruowania konta użytkownika, aby zainicjował płatność push do wstępnie zatwierdzonej inteligentnej umowy płatności automatycznej.

Zgodnie z artykułem, sprzedawca najpierw wdrożyłby inteligentną umowę płatności automatycznej na swojej stronie internetowej.

„Kiedy użytkownik z delegowanym kontem odwiedza witrynę sprzedawcy, zobaczy prośbę o zatwierdzenie automatycznych płatności – podobnie jak akceptacja Visa dla płatników dzisiaj” – napisali.

„Tutaj użytkownik może zobaczyć działania, które umowa automatycznej płatności wykona w imieniu użytkownika”.

Użytkownik mógł wówczas wybrać opcję pobierania opłaty tylko raz w miesiącu, a także mógł ograniczyć maksymalną kwotę doładowania. Gdy użytkownik zatwierdzi płatności automatyczne, jego portfel doda adres umowy płatności automatycznej do listy dozwolonych umów na delegowalnym koncie użytkownika.

Gdy koncepcje takie jak AA zostaną włączone w łańcuchu bloków Etherum, Visa powiedziała, że ich propozycja „może pomóc wprowadzić znane płatności, takie jak płatności automatyczne, do ekosystemu łańcucha bloków”.

„Podczas gdy technologia blockchain i aktywa cyfrowe są wciąż w powijakach, zagłębiamy się w te pojawiające się innowacje, aby określić, w jaki sposób mogą one wpłynąć na przepływ pieniędzy dzisiaj i w przyszłości” – napisali.

„Visa będzie nadal badać te ewoluujące technologie i koncepcje – w tym wspólne mechanizmy konsensusu, rozwiązania w zakresie prywatności i skalowania oraz inne możliwe przypadki użycia blockchain – aby stworzyć pomost między ekosystemem kryptograficznym a naszą globalną siecią klientów i lokalizacjami handlowymi”.

W zeszłym miesiącu Visa została zmuszona do zakończenia szeroko nagłośnionej współpracy z FTX cztery dni po ogłoszeniu przez giełdę bankructwa. Plan, który został ogłoszony na początku października, przewidywał wprowadzenie kart debetowych FTX Visa w 40 krajach, z naciskiem na Amerykę Łacińską, Azję i Europę.

Może Cię zainteresuje:

Kryptowaluty bezpiecznie kupisz lub sprzedasz w sieci kantorów i bitomatów FlyingAtom
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Dodaj komentarzx