Pięć najczęściej wyszukiwanych w Google kryptowalut na świecie w 2022 roku

Pięć najczęściej wyszukiwanych w Google kryptowalut na świecie w 2022 roku

Bitcoin pozostaje zdecydowanie najczęściej wyszukiwaną kryptowalutą w 2022 roku dzięki swojemu statusowi najlepszej marki i własnej lidze, jeśli chodzi o decentralizację.

Sektor kryptowalutowy ogromnie ucierpiał w 2022 roku z powodu ataku jastrzębiej polityki Rezerwy Federalnej i implozji platform kryptograficznych FTX, Terra, Celsius Network i innych.

Które kryptowaluty były najczęściej wyszukiwane w 2022 roku?

Warto zauważyć, że wycena rynkowa wszystkich kryptowalut łącznie spadła o 70% od początku roku (YTD) do prawie 770 miliardów dolarów, co oznacza masową kapitulację zarówno ze strony traderów, jak i inwestorów.

Według Google Trends malejący popyt spowodował również, że zapytania internetowe dotyczące słowa kluczowego „kup kryptowalutę” spadły do najniższego poziomu od lutego 2020 roku.

Niemniej jednak najnowszy raport Accenture Global Consumer Payments z 2022 pokazuje, że zainteresowanie detalistów kryptowalutami pozostaje wysokie pomimo krachu rynkowego. Powody podawane przez respondentów to:

  • długoterminowe inwestycje (28%)
  • ciekawość (22%)
  • krótkoterminowa spekulacja (21%)
  • i inne.

Tymczasem osobne badanie przeprowadzone przez portal finansów osobistych DollarGeek skupia się na najczęściej wyszukiwanych kryptowalutach na całym świecie w 2022 roku, prezentując w ten sposób przybliżone spojrzenie na to, w co gracze detaliczni mogą inwestować w 2023.

Przeczytaj także : Gospodarka USA na cienkim lodzie – najważniejsze powody prawdopodobnej recesji w 2023

Bitcoin pozostaje zdecydowanie najczęściej wyszukiwany w Google

Bitcoin BTC był najczęściej wyszukiwaną kryptowalutą w 2022 roku w badaniach DollarGeek, przyciągając 28,41 miliona miesięcznych wyszukiwań na całym świecie.

Zainteresowanie pozostaje stosunkowo duże, ponieważ eksperci oceniają jego jakość w porównaniu z innymi aktywami kryptograficznymi w branży. Na przykład inwestor venture capital, Tim Draper, uważa, że słabsze monety staną się reliktami trwającej zimy kryptograficznej na korzyść Bitcoina.

Cena BTC spadła o prawie 65% YTD, a niektórzy analitycy przewidują, że spadnie jeszcze bardziej do 10 000 USD. Jednak wyszukiwania w Internecie w ciągu ostatnich 12 miesięcy pokazują, że większość ludzi poszukiwała Bitcoina do kupna, a nie jego sprzedaży, co sugeruje, że większość ludzi nadal nigdy nie posiada Bitcoina.

Ulubiony Dogecoin Elona Muska zajmuje drugie miejsce

Dogecoin zajmuje drugie miejsce po Bitcoinie, przyciągając średnio 5,85 miliona miesięcznych wyszukiwań na całym świecie w 2022 roku.

Kryptowaluta-mem pojawiła się w mainstreamie głównie dzięki Elonowi Muskowi, który kupił Twittera i drażnił swoich obserwujących pomysłem zintegrowania płatności DOGE z płatnościami w aplikacji. Jednak kryptowaluta ta zyskała również na popularności po wejściu na Robinhood, amerykańską platformę transakcyjną, gdzie handluje się bez prowizji.

Zdarzenia te pomogły Dogecoin odnotować tymczasowe wzrosty wyszukiwań w Internecie, jak pokazano na poniższym wykresie Google Trends. Na przykład ostateczny wykup Twittera przez Muska pod koniec października zbiegł się w czasie z trendami internetowymi Dogecoina, które osiągnęły doskonały wynik 100.

Tak więc, gdy cena DOGE spadła o około 55% YTD, dane wyszukiwania w Internecie sugerują, że potencjalna pula kupujących może być stosunkowo wyższa niż liczba sprzedawców, podobnie jak u Bitcoina.

Shiba Inu zajmuje trzecie miejsce, ale pokonuje Dogecoin w USA

W przypadku kryptowaluty Shiba Inu SHIB miesięczne wyszukiwania w Internecie na całym świecie wyniosły 4,43 miliona. Niemniej jednak mem-coin pokonał swojego największego rywala Dogecoin w USA, z 1,29 milionami miesięcznych wyszukiwań w porównaniu z 729 000 DOGE.

Dzieje się tak pomimo słabszych wyników cenowych Shiba Inu w 2022 r. w porównaniu z Dogecoinem. SHIB spadła o około 75% YTD, ale pozostaje popularna ze względu na zorientowanie się w kierunku metaverse i potencjalne uruchomienie Shibarium, łańcucha bloków Ethereum warstwy 2 firmy Shiba Inu.

Ponadto, liczba wyszukiwań Shiba Inu w Internecie wzrosła również z powodu Crypto.com, giełdy kryptograficznej z największą pozycją SHIB w listopadzie 2022 r. Rynek obawiał się, że Crypto.com stanie się niewypłacalny, co skłoni ją do sprzedaży swoich udziałów SHIB-y .

Jednak dyrektor generalny Crypto.com, Kris Marszalek, wyjaśnił, że ich rosnące rezerwy SHIB wynikają z zakupów klientów.

Merge pomaga Ethereum w zabezpieczeniu czwartej pozycji

Ethereum jest czwartą najczęściej wyszukiwaną w Google kryptowalutą na świecie z 3,84 milionami wyszukiwań miesięcznie w 2022 r. pomimo rocznego spadku wartości 67% YTD.

Drugi co do wielkości łańcuch bloków pod względem kapitalizacji rynkowej pojawiał się w wiadomościach przez cały rok ze względu na przejście na dowód stawki (PoS) z dowodu pracy (PoW) za pośrednictwem Merge. Warto zauważyć, że zainteresowanie słowem kluczowym „Ethereum” i powiązanymi terminami, takimi jak „Ethereum 2.0” i „Merge”, osiągnęło szczyt we wrześniu, kiedy nastąpiła zmiana PoS.

Wyszukiwania internetowe serwisu Ethereum mogły również zyskać na popularności ze względu na obawy, że po aktualizacji PoS stał się on zabezpieczeniem. Niedawno platforma kryptograficzna Paxful usunęła obsługę ETH, powołując się na podobne powody.

Pompa na Cardano przynosi piąte co do wielkości zapytania internetowe

Cardano ADA przyciągnęła średnio 1,47 miliona miesięcznych wyszukiwań w Internecie w 2022 roku, stając się piątą najczęściej wyszukiwaną w Google kryptowalutą na świecie.

Trend Cardano nabrał rozpędu szczególnie w styczniu 2022 r., kiedy ADA wyprzedziła Bitcoin i Ether pod względem ceny. Jednak później liczba wyszukiwań spadała, mimo że hard fork Vasil we wrześniu wywołał wzrost zainteresowania.

Może Cię zainteresuje:

Kryptowaluty bezpiecznie kupisz lub sprzedasz w sieci kantorów i bitomatów FlyingAtom
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Dodaj komentarzx