Kto zatrudnia, a kto zwalnia na rynku kryptowalut

7 394

Kto zatrudnia, a kto zwalnia w przestrzeni kryptowalut

Binance, Ripple i Kraken zatrudniają, a Coinbase, Gemini i Crypto.com ogłosiły cięcia personelu.

Podczas ostatnich wahań na rynku kryptograficznym wpływających na inwestycje i ceny akcji, wiele firm dokonało znacznych cięć kadrowych w ostatnim miesiącu, podczas gdy inne kontynuowały zatrudnienie.

W czerwcu główna giełda kryptowalut Gemini była jedną z pierwszych, która zwolniła 10% swoich pracowników podczas bessy, mówiąc, że warunki mniejszego zapotrzebowania na personel „prawdopodobnie utrzymają się przez jakiś czas”.

Następniegiełdy Coinbase i Crypto.com, ogłosiły plany redukcji personelu odpowiednio o 18% i 5%. Dyrektor generalny Coinbase, Brian Armstrong, wymienił tak zwaną kryptozimę jako jeden z powodów cięć, ale stwierdził również, że firma rozwija się „zbyt szybko”.

Warunki rynkowe w dużej mierze nie zmieniły się po wielu decyzjach o redukcji, a inne firmy zostały zmuszone do cięć. Firma BlockFi pożyczająca kryptowaluty ogłosiła, że ​​13 czerwca zmniejszy liczbę pracowników o około 20%, a Cointelegraph poinformował w czwartek, że FTX jest w trakcie finalizowania umowy zakupu pozostałych aktywów platformy za 25 milionów dolarów. CEO BlockFi Zac Prince zaprzeczył doniesieniom o sprzedaży.

Austriacka platforma do handlu kryptowalutami i akcjami Bitpanda ogłosiła 24 czerwca masowe zwolnienia, ponieważ ma na celu „wyjście w finansowym zdrowiu” z obecnej bessy, doprowadzając firmę do „rozmiaru około 730 osób”. W momencie publikacji firma kryptograficzna nie ma aktualnych ofert pracy na swojej stronie internetowej.

Jednak wiele firm w przestrzeni kryptograficznej nadal działa normalnie, pozornie przygotowanych na przetrwanie burzy – przynajmniej jedna z nich nawet „wrzuciła na luz”. Cointelegraph poinformował, że amerykański Urząd Regulacji Branży Finansowej był otwarty na zatrudnianie zwolnionych pracowników z firm kryptograficznych w celu „zwiększenia” swoich możliwości.

Globalnie Binance i Ripple zaoferowały tysiące miejsc pracy, aby zastąpić te, które zostały niedawno rozwiązane z głównych giełd i firm kryptograficznych. Kraken wyróżniał się również jako jedna z głównych giełd kryptowalut, ogłaszając plany dalszego zatrudniania ponad 500 wakatów w różnych działach w okresie spowolnienia na rynku. Sergey Vasylchuk, dyrektor generalny ukraińskiego zdecentralizowanego dostawcy stakingu Everstake, ogłosił 15 czerwca, że ​​firma „nikogo nie zwalnia”.

Według danych zebranych przez witrynę z ofertami pracy blockchain Crypto Jobs List, firmy wymieniły ponad 3000 miejsc pracy związanych z przestrzenią kryptograficzną w Stanach Zjednoczonych w ciągu ostatnich siedmiu dni — około 37% wszystkich ofert pracy opublikowanych w ciągu ostatnich 30 dni. Podobnie w Wielkiej Brytanii i Indiach w ciągu ostatnich siedmiu dni ogłoszono dużą liczbę ofert pracy w kryptowalutach – odpowiednio 562 i 183 – co sugeruje, że branża wciąż ma miejsce dla pracowników.

„Kraken i Binance pokazały, że planują pozostać z dotychczasowym stanem swoich pracowników przez długi czas, chcąc zwiększyć liczbę pracowników podczas bessy”, powiedział Cointelegraph rzecznik Crypto Jobs List.

„Pogorszenie koniunktury na rynku spowodowało, że osoby, które nie planują zostać na dłużej, są zniechęcone i tylko poważni kandydaci, którzy są zainteresowani długoterminową karierą, mogą aplikować, a menedżerowie ds. rekrutacji to dostrzegają”.
https://twitter.com/cz_binance/status/1537013824666095617?ref_src=twsrc%5Etfw%7Ctwcamp%5Etweetembed%7Ctwterm%5E1537013824666095617%7Ctwgr%5E%7Ctwcon%5Es1_&ref_url=https%3A%2F%2Fcointelegraph.com%2Fnews%2Fjune-roundup-who-s-hiring-and-who-s-firing-in-the-crypto-space

Może Cię zainteresuje:

Komentarze