Prezent świąteczny: 40 zł, czyli 3 razy płaca minimalna od reżimu Nicolasa Maduro dla Wenezuelczyków | AirDrop Petro

Urzędnicy, emeryci i wojskowi zostaną obdarowani w najbliższy weekend kryptowalutą o wartości trzech minimalnych wenezuelskich pensji. Czy to wystarczy na przeżycie?

Na dwie i pół butelki wody wystarczy

Nicolas Maduro, oficjalny prezydent Wenezueli nie ustępuje w zmaganiach o przyjęcie przez społeczeństwo jego projektu kryptowaluty popartej w ropie naftowej. Tym razem pod choinką Wenezuelczyków pracujących w służbie publicznej, wojsku, ale także tych emerytowanych znajdziemy ekstra bonus świąteczny w Petro.

Podarunek Bożonarodzeniowy wyniesie 0,5 petro o wartości 30 dolarów, jak mówi sam prezydent. Trzeba Wam wiedzieć, że obecna płaca minimalna w Wenezueli wynosi nie więcej niż 10 dolarów miesięcznie.

Wydaje się więc to sporym zastrzykiem gotówki dla obywateli. Choć nadal trzeba brać pod uwagę fakt, że butelka czystej wody, to w Wenezueli wydatek rzędu trzech dolarów, a więc ponad 30% wynagrodzenia minimalnego.

Jedyne, co Wenezuelczycy muszą zrobić, aby otrzymać świąteczny bonus to pobrać aplikację PetroApp na swojego smartfona i się tam zarejestrować. Aplikacja pełni również funkcję wymiany petro na inne kryptowaluty – bitcoina, litecoina i dasha.

Celem tego zabiegu jest adopcja i rozpowszechnianie narodowej kryptowaluty petro w Wenezueli. Tamtejsi użytkownicy niestety nie mogą być pełni entuzjazmu, bowiem wg danych z listopada, płatności w petro akceptuje wyłącznie 400 biznesów w całym kraju. W tym samym oświadczeniu Maduro nakazuje przedsiębiorcom integrację płatności petro, tak aby kryptowaluta stanęła na równi z państwową walutą fiat – boliwarem.

Maduro wraz z nowinami o bonach świątecznych wspomniał również o wsparciu miasta i lokalnych rządów kwotą 0,5 miliona petro – prosto z państwowego skarbca.

Z kryptowalutą petro mamy do czynienia od jesieni 2018 roku. Od tamtej pory trwa batalia reżimu o szersze przyjęcie cyfrowej waluty w kraju. W ostatnich miesiącach mogły dojść Was słuchy o tym, jak Maduro nakazał bankowi centralnemu obsługę petro, czy też ufundował projekt mieszkalnictwa socjalnego w kryptowalucie.

Co sądzicie na temat reżimu Nicolasa Maduro? Czy prezydentowi uda się rozpowszechnić kryptowalutę petro? Pamiętajmy, że w roku 2020 wedle konstytucji w Wenezueli powinny odbyć się wybory parlamentarne.

Od Redakcji

Czy zapisaliście się już do newslettera Bithub i odebraliście swój Kurs Analizy Technicznej Bitcoina i Kryptowalut Alternatywnych? Możecie to zrobić z poziomu strony głównej naszego serwisu lub poniższego artykułu:

Zachęcamy również do głosowania w nominacjach do nagród Nexus 2019. Oddaj swój głos już teraz i weź udział w losowaniu kryptowalutowych gadżetów!

Kryptowaluty bezpiecznie kupisz lub sprzedasz w sieci kantorów i bitomatów FlyingAtom
Komentarze