Kryptowaluty które przetrwają krach 2022 – pójdą w ślady Amazona i eBaya

11 697

Kryptowaluty które przetrwają krach 2022 – pójdą w ślady Amazona i eBaya uważa Bank of England.

Firmy, które przetrwają krach kryptowalut w 2022 roku, mogą stać się nowymi Amazonami i eBayami świata, powiedział wicegubernator Banku Anglii Jon Cunliffe.

Istnieją podobieństwa między upadkiem dotcomów w 2000 roku a tegorocznym spadkiem cen na rynku kryptowalut, powiedział Cunliffe na forum Point Zero w Zurychu w środę.

„Analogią dla mnie jest boom internetowy, kiedy 5 bilionów dolarów wyparowało z rynku” – cytuje Cunliffe’a Bloomberg.
„Wiele firm odeszło, ale technologia nie zniknęła. Wróciła dziesięć lat później, a te, które przetrwały – takie jak Amazon i eBay – okazały się dominującymi graczami”.

To samo może się zdarzyć z graczami kryptograficznymi, ponieważ technologia jaka podąża za nimi ma ogromny potencjał na przyszłość, dodał Cunliffe.

„Cokolwiek stanie się w ciągu najbliższych kilku miesięcy z aktywami kryptograficznymi, oczekuję kontynuacji funkcjonowania tej technologii i finansów kryptograficznych” – powiedział.
„Ma możliwość ogromnej wydajności i zmian w strukturze rynku”.

Ogólna kapitalizacja rynku kryptowalut spowodowała utratę ponad 1 biliona dolarów w ciągu kilku tygodni. Obecna całkowita kapitalizacja rynkowa wynosi 930 miliardów dolarów.

Bitcoin, największa kryptowaluta na świecie, spadł o 70% w porównaniu z listopadowymi rekordami wszech czasów wynoszącymi 69 000 USD, przy czym ostatnie notowania są w okolicach 20 600 USD. Ethereum, druga co do wielkości kryptowaluta na świecie, spadła o 78% w porównaniu z listopadowym rekordem wszechczasów wynoszącym 4878 USD, ostatni poziom notowań z dnia dzisiejszego to 1108 USD.

Bank of England (BOE) jest nadal w fazie badań nad własną cyfrową walutą banku centralnego (CBDC), z planami opublikowania dokumentu konsultacyjnego pod koniec tego roku.

„Pytanie brzmi, czy lepiej mieć prywatne stablecoiny, które są bardziej zoptymalizowane w pewnych obszarach, które następnie w jakiś sposób łączą się z księgą banku centralnego? A może powinniśmy zapewnić bazę?” powiedział Cunliffe.

Według Cunliffe, nadal istnieje wiele krytycznych obszarów, które należy zbadać, zanim BOE ostatecznie wypowie się jak będzie wyglądać jego własne CBDC.

Warto przypomnieć, że Amazon w krachu 2000 roku zaliczył spadek z poziomów w okolicach 5,6 $ do 0,3 $. Następnie przez lata był w nieprzerwanej hossie a w jej szczycie kosztował 188 $ by spaść do poziomów obecnych w okolicach 108 $.

Ebay w krachu 2000 roku spadł z 13,3 $ do 2,83 $ by osiągnąć swoje ATH na poziomie 80 $. Obecnie jest notowany po 43 $.

Wszystko co piękne rodzi się w bólu i ta historia pewnie się powtórzy w odniesieniu do niektórych kryptowalut. Z pewnością będziemy mieli wzrosty wynoszące kilkaset procent do ATH przyszłej hossy na wielu kryptowalutach. I ta perspektywa nie pozwoli na pogrzebanie rynku ani na spadki do zera. Bitcoin jako symbol wszystkich kryptowalut dalej będzie tak jak obecnie w centrum uwagi świata finansów.

Najtrudniejsze zadanie to stworzyć prawidłowy portfel i przetrwać chwile próby na rynku i chwile słabości wynikających z własnych ograniczeń.

Może Cię zainteresuje:

Komentarze