Kryptowaluta Facebooka może wejść na giełdę już w 2019 roku

źródło: pexels/pixabay
2 250

Ponownie wracamy do tematu kryptowaluty autorstwa portalu społecznościowego Facebook, komunikatora sieciowego Telegram oraz Signal. Firmy te planują uruchomić własne tokeny do końca 2019 roku, informuje The New York Times. Projekt kryptowaluty Facebooka ma wspomóc aplikację WhatsApp, dzięki czemu możliwe będą przelewy kryptowalutowe z użyciem autorskiego tokena firmy. Projekt facebooka stanowi dość sekretną koncepcję, a zespół udziela jedynie szczątkowych informacji na temat rozwoju projektu. Nie da się ukryć, iż emisja kryptowaluty przez portal Facebook to bez wątpienia ogromny krok w celu globalnego wdrożenia walut cyfrowych.  

O projekcie facebookowej kryptowaluty pisaliśmy wielokrotnie na naszym portalu. Plotka o możliwym wejściu giganta społecznościowego do sfery krypto staje się powoli faktem. Raport New York Timesa ukazuje, że rozwój projektu jest na tyle prężny, że zespół pracujący nad kryptowalutą już negocjuje warunki z giełdami. Proponowana kryptowaluta ma zostać powiązana z kilkoma walutami fiducjarnymi, tak więc będzie to stablecoin, oparty na kursie walut FIAT. Facebook skupia swoje działania, aby rozwiązanie to było niezawodnym sposobem dokonywania płatności transgranicznych, bez obawy o nagłą zmianę wartości.

Według The Times, Facebook szykuje się na wylistowanie swojego tokena już w drugiej połowie 2019 roku. Facebook posiada w swoich kuluarach około 50 inżynierów, pracujących nad różnymi projektami z branży blockchain. Jednym z tych projektów jest utworzenie własnego tokena. Warto podkreślić, iż na początku lutego br., zespół programistów firmy Chainspace dołączył do facebookowego zespołu blockchain, o czym pisaliśmy tutaj. Nabycie tej spółki mogło prowadzić do konkluzji, iż Facebook powoli rozpoczyna pracę nad szeregiem projektów z branży kryptowalut i technologii blockchain.

kryptowaluty facebook
źródło: pixabay.com

Telegram i Signal również pracują nad własnymi tokenami

The New York Times zauważa, że ​​Facebook to tylko jedna z kilku firm, które pracują nad kryptowalutami. Telegram i Sygnał również pracują nad własnymi tokenami. Oczekuje się, że będą to bardziej tradycyjne kryptowaluty, niepowiązane z walutami fiducjarnymi (tak jak w przypadku Facebooka).

Bessa na rynku kryptowalut pochłonęła ogromną ilość start-upów oraz firm z branży kryptowalut, jak i blockchain. Możliwe jest, iż Facebook czekał na ten właśnie moment, aby wystartować z własną kryptowalutą, kiedy ceny się ustabilizowały, a większość przedsiębiorstw upadło, bądź notuje znaczące spadki obrotu. Co ciekawe w przypadku projektu Facebooka, firma na wszelkie sposoby chroni projekt przed wyciekami. Artykuł w The Times ujawnił, że cały blockchainowy ​​zespół posiada specjalne karty dostępu do biura firmy, uniemożliwiając innym pracownikom Facebooka podglądanie ich pracy.

Co sądzicie o emisji kryptowaluty przez Facebooka? Zapraszamy do dyskusji!

Komentarze