Facebook nabył blockchainowy start-up Chainspace

1 037

Najpopularniejsze serwisy społecznościowe również dostrzegają wysoki potencjał w technologii blockchain. Jak podaje portal informacyjny Cheddar, władze Facebooka nabyły blockchainowy start-up – Chainspace. Dzięki pozyskaniu firmy, serwis społecznościowy zamierza rozszerzyć swoje rozwiązania i usługi o wykorzystanie technologii blockchain. Start-up specjalizował się w smart contractach, a 4 z 5 pierwotnych członków Chainspace dołączyło już do blockchainowego zespołu Facebooka.

Chainspace to mała firma startupowa z branży blockchain, założona przez naukowców z University College London (UCL). Portal zainteresował się firmą przez jej innowacyjne rozwiązania, które z pewnością wspomogą rozwój Facebooka. Jednym z głównych czynników pozyskania spółki były działania start-upy przy budowaniu platformy smart kontraktów, która umożliwi obsługę płatności za pomocą technologii blockchain. Czterech z pięciu pierwotnych członków start-upu dołączyło do blockchainowego zespołu w Facebooku.

„Podobnie jak wiele innych firm, Facebook bada sposoby wykorzystania technologii blockchain. Nowy, mały zespół zbada wiele różnych aplikacji. Nie mamy nic więcej do przekazania.” – powiedział rzecznik Facebooka

Oficjalne potwierdzenie nie zostało jeszcze opublikowane przez Facebooka, ale byli członkowie Chainspace oświadczyli, że ​​są ogromnie podekscytowani, że zespół przenosi się na „coś nowego”. Profile LinkedIn kluczowych członków zespołu zostały zaktualizowane o rozpoczęcie pracy w Facebooku. Rzecznik Facebooka potwierdził Cheddarowi, że firma zatrudniła pracowników z Chainspace, ale odmówiła komentarza na temat konkretnych danych. Ponadto Facebook na razie nie wdroży żadnej technologii Chainspace, dodał rzecznik odwołując się do ostatniego oświadczenia o działaniach portalu w sferze technologii rozproszonych rejestrów.

Blockchain Facebook
źródło: pixabay.com

Facebook w krypto sferze i technologii blockchain

Kryptowalutowa polityka facebooka może pozostawiać wiele do życzenia. Chociaż zainteresowanie blockchainem jest częścią aktualnej ścieżki rozwoju Facebooka, władze portalu nie są wielkimi zwolennikami kryptowalut. W zeszłym roku wielokrotnie informowaliśmy o negatywnych działaniach portalu ws. reklam kryptowalut oraz ICO. Jednakże, media podawały informacje o planach portalu odnośnie wyemitowania własnej kryptowaluty. Facebook przeprowadzał również szeroką rekrutację nauczycieli akademickich, programistów i ekspertów prawnych z doświadczeniem w kryptowalutach i technologii blockchain. Gigant social mediów zatrudnił już wielu programistów specjalizujących się w blockchainie. Obecnie, nad projektami Facebooka pracuje około 40 pracowników. Ważną osobą w zespole jest David Marcus, były szef Messengera oraz były członek zarządu Coinbase. Marcus kieruje całą inicjatywą dla Facebooka.

Co sądzicie o działaniach Facebooka? Zapraszamy do dyskusji!

Komentarze