Krypto Rendez-Vous w Kongresie

475

Krypto tematem publicznych rozmów

Amerykańska Izba Reprezentantów nie przestaje wykazywać zainteresowanie technologiami rejestrów rozproszonych. Tym razem rendez-vous odbędzie się 14 lutego w walentynki o godzinie 10:00 czasu wschodniamerykańskiego (EST). Jako Bihub kontynuujemy naszą analizę rynku blockchain za Oceanem Atlantyckim rozpoczętą artykułami o krypto ETF-ach. Ostatnie wydarzenia z USA jasno wskazują, iż kryptowaluty i blockchain na dobre zagościły tam w ramach debaty publicznej na najwyższym stopniu.

Amerykanie chcą blockchain

Dwa podkomitety Amerykańskiego Komitetu ds. Nauki, Kosmosu i Technologii: pierwszy ds. Nadzoru oraz drugi ds. Badań i Technologii. Przeprowadzą rozprawę zatytułowaną „Beyond Bitcoin: Emerging Applications for Blockchain Technology” „Poza Bitcoinem: Nowe Zastosowania Blockchain”. Głównymi oratorami na tym wydarzeniu będą wiceprezes Walmart ds. Bezpieczeństwa żywności Frank Yiannas; Dyrektor Narodowego Instytutu Norm i Technologii (NIST) Charles Romine; Wiceprezes IBM blockchain Jerry Cuomo; Analityk z Congressional Research Service Chris Jaikaran; oraz profesor nadzwyczajny Benjamin N. Cardozo School of Law, Aaron Wright. Aktualnie nie ma informacji czy przesłuchanie będzie transmitowane na żywo, jak miało to miejsce w przypadku wcześniejszych wydarzeń tego rodzaju. Podkomitety biorące udział w debacie nadzorują w szczególności działania legislacyjne i badawcze w dziedzinie nowoczesnych technologii. Podkomisja ds. Badań Naukowych i Technologii ma prawo do alokacji środków kapitałowych i zasobów ludzkich na rozwój projektów blockchainowych.

Do publicznej wiadomości nie zostało podane, jaki będzie główny punkt rozmów w Kongresie w środę. Z pewnością tym razem rozprawa skoncentruje się na pozakryptowalutowych aplikacjach blockchain. Biorąc pod uwagę fakt, iż w wydarzeniu bierze udział Jerry Cuomo z IBM, odpowiedzialny między innymi za blockchain w sektorze „supply chain”. Możemy spodziewać się dyskursu nt. rejestrów rozproszonych w amerykańskich przemyśle, który oczekuje większego poziomu innowacji. Ostatnie badania wskazują, iż amerykanie przegrywają na tym polu z Niemcami, które przodują w implementacjach rozwiązań Przemysłu 4.0.

Ubiegły tydzień

Nadchodzące forum blockchainowe ma miejsce tydzień po wysłuchaniu w Kongresie szefów Commodity Futures Trading Commission oraz Securities and Exchange Commission. Jay Clayton (SEC) oraz J. Christopher Giancarlo (CFTC) opowiedzieli się wtedy jasno za rozwoje kryptowalut i technologii rejestrów rozproszonych.

Tomasz Kurowski, luty 2018.

Referencje

  1. https://www.reddit.com/r/Stellar/comments/7wwv2p/us_congress_to_hold_blockchain_hearing_on/
  2. https://coingeek.com/us-congress-set-assess-blockchain-technology-valentines-day/
  3. http://docs.house.gov/Committee/Calendar/ByEvent.aspx?EventID=106862
  4. https://science.house.gov/legislation/hearings/subcommittee-oversight-and-subcommittee-research-and-technology-hearing-beyond
Komentarze