Korea Południowa zamierza złagodzić przepisy dotyczące kryptowalut

638

Korea Południowa z nowy wybranym szefem głównej instytucji finansowej (Financial Supervisory Service), zamierza zmniejszyć restrykcje i uszczuplić przepisy dot. kryptowalut na terenie Korei Południowej. Yoon Suk-heun, nadchodzący szef koreańskiego głównego organu nadzoru finansowego potwierdził, że władza będzie dążyć do złagodzenia przepisów dotyczących krajowego handlu kryptowalutami. Jak powiedział, zamierzają współpracować z innymi krajowymi organami finansowymi, w celu ustabilizowania kryptowalutowego rynku w Korei Południowej.

Prezydent Korei Południowej Moon Jae-in zatwierdził nominację Yoon Suk-heun do pełnienia funkcji szefa głównego koreańskiego organu finansowego. Organ ten pełni zadania dotyczące m.in. regulacji rynków finansowych. W Polsce odpowiednikiem FSS jest Komisja Nadzoru Finansowego (KNF). Nominacja została złożona przez Komisję Usług Finansowych (FSC), która jest instytucją nadrzędną i kieruje instytucją finansową FSS. Jak donosi KoreaTimes, obie instytucje zamierzają współpracować przy nowych przepisach sfery walut wirtualnych. Nowy szef komisji powiedział, że lepsze i bardziej przystępne regulacje utworzyłyby bardziej stabilny system finansowy, w którym powiązane usługi i produkty zwiększyłyby ich przydatność, a to jeszcze bardziej poprawiłoby rozwój gospodarczy kraju. Sam Yoon Suk-heun stwierdził, że kryptowaluty mają swoje dobre strony.

„Jeśli chodzi o kryptowaluty, są pewne pozytywne aspekty tej działalności” – powiedział w wywiadzie dla KoreaTimes

Yoon zacznie swoją pracę w komisji 8 maja i jest znany jako działacz i reformista, a dodatkowo popiera rozwiązania z wykorzystaniem walut wirtualnych. Tak więc wszelkie zmiany obowiązujące handel kryptowalutami będą miały korzystny wpływ na branżę.

Zakaz handlu
źródło: steemit.com

Korea Południowa i kryptowaluty

Zmiany przepisów w Korei Południowej odbiły swoje piętno nie tylko w samym handlu kryptowalutami. Restrykcje i grad przepisów pokazał, że kryptowaluty nie są jeszcze niezależne, a rządzący mogą w dużym stopniu kreować zmiany rozwojowe kryptowalut. Nic jednak nie trwa wiecznie, a rozwiązania kryptowalutowe są przyszłością płatności międzynarodowych. Kilka dni temu pisaliśmy o prawdopodobnym zniesieniu zakazu Initial Coin Offering (ICO) przez rząd Korei Południowej.

Tożsamość na giełdach kryptowalut

Pod koniec stycznia 2018r., Komisja Usług Finansowanych nakazała, aby inwestorzy przechodzili proces wierzytelności tożsamości na platformach tradingowych. Zgodnie z tą zasadą, inwestorzy musieli zamieniać swoje wirtualne konta bankowe (tylko do użytku krypto) na prawdziwe konta bankowe – jedyny sposób, aby kontynuować handel. Oznaczało to również, że wpłaty i wypłaty będą dozwolone tylko między prawdziwymi, potwierdzonymi kontami bankowymi i pasującymi do ich tożsamości, kontami do kryptowalut. Istniejące konta użytkowników, którzy nie chcieli zmienić swojego konta do pasującego systemu, mieli być karani grzywną zgodnie z prawem koreańskim.

Co sądzicie o możliwych zmianach koreańskich przepisów sfery kryptowalut? Czy Korea Południowa zamierza znowu zostać przodownikiem w rozwoju walut wirtualnych? Zapraszamy do dyskusji!

Komentarze