Korea Południowa cofnie zakaz ICO?

704

Korea Południowa może zmienić decyzję?

Ostatnio Korea Południowa zastanawia się nad cofnięciem ubiegłorocznego zakazu przedsprzedaży tokenów ICO. Ciekawym jest poparcie prawodawców koreańskich dla tego procesu legislacyjnego. Od 2017 roku wprowadzono zakaz finansowania projektów ICO w Korei Południowej. Projekty odpowiednich ustaw zostały już sporządzone a jak podkreśla reprezentant partii rządzącej:

„Projekt ustawy ma na celu legalizację ICO pod nadzorem rządu. Głównym celem (ustawodawstwa) jest pomoc w usuwaniu niepewności związanych z firmami związanymi z blockchain „

Opinia publiczna stwierdza, że najlepiej jest dostosować przepisy do rozwiązań sąsiedniej Japonii. Wcześniej pojawiły się raporty rządowe, które wskazywały na chęć uregulowania sektora ICO w momencie uregulowania kwestii samych kryptowalut. Ciekawym jest to, że pojawiło to się w momencie ogłoszenia zamiarów najpopularniejszej giełdy Bithumb do uruchomienia ICO ale poza Koreą Południową.  Bithumb decydując się na uruchomienie ICO w Szwajcarii z firmami, które już to wykonały w tym kraju, sektor blockchain w Korei Południowej straci szansę na wiele miliardów dolarów i po prostu przekaże je Szwajcarii, wyłącznie ze względu na zakazy krajowe dotyczące ICO. Jeśli to się powiedzie, ICO będą podlegać nadzorowi Komisji ds. Usług Finansowych, a także kierownictwu Ministerstwa Nauki. Mówi się zatem, że obecny projekt byłby uchwalony od tego roku lub początku następnego. Konsekwencją może być duży rozwój segmentu ICO w tym bardzo chłonnym koreańskim rynku.

Sama Korea Południowa jest jednym z największych rynków obrotu kryptowalutami na Świecie. Zmiana podejścia co do ICO może mieć pozytywny rozdźwięk i pozwolić na dalszy wzrost rynku. Przypomnijmy, że obecnie największą liczbę największych projektów ICO przeprowadzono jak do tej pory w Szwajcarii. Jakie są Wasze opinie na temat posunięć rządu koreańskiego? Czy wynika to wyłącznie z postępowania największej pod względem obrotu giełdy w Korei czy też jest to postępowe podejście rządzących? Jakie mogą być tego skutki dla całego rynku kryptowalut? Zapraszamy do dyskusji a o dalszych postępach w zmianach legislacyjnych będziemy informować na bieżąco.

Komentarze