Kontrakty terminowe i opcje na Bitcoinie sugerują ponowny test poziomu 15 500 USD

5 196

Kontrakty terminowe i opcje na Bitcoinie sugerują ponowny test poziomu 15 500 USD

Uruchomienie przez Bybit funduszu o wartości 100 milionów dolarów i dowód rezerw Binance mógł oznaczać niski poziom cyklu na poziomie 15 500 dolarów.

Bitcoin od 23 listopada notowany jest blisko poziomu 16 500 USD, powracając ze spadku do 15 500 USD, ponieważ inwestorzy obawiali się nieuchronnej niewypłacalności Genesis Global, firmy pożyczkowej i zyskującej popularność w kryptowalutach. Genesis stwierdził 16 listopada, że ​​„tymczasowo zawiesi umorzenia i nowe pożyczki w branży pożyczkowej”.

Po wywołaniu początkowego chaosu na rynkach, 22 listopada firma odrzuciła spekulacje o „nadchodzącym” bankructwie, chociaż potwierdziła trudności z pozyskiwaniem pieniędzy. Co ważniejsze, firma macierzysta Genesis, Digital Currency Group (DCG) jest właścicielem Grayscale – menedżera aktywów stojącego za Grayscale Bitcoin Trust, który posiada około 633 360 BTC.

Ryzyko zarażenia spowodowane implozją FTX-Alameda Research nadal wywiera negatywną presję na rynki, ale branża pracuje nad poprawą przejrzystości i ryzyka niewypłacalności. Na przykład 24 listopada giełda kryptowalut Bybit uruchomiła fundusz o wartości 100 milionów dolarów, aby pomóc animatorom rynku i instytucjom handlowym o wysokiej częstotliwości borykającym się z trudnościami finansowymi lub operacyjnymi.

Niedawno, 25 listopada, Binance opublikował wspierany przez Merkle Tree dowód środków na swoje depozyty Bitcoina. Ponadto giełda nakreśliła, w jaki sposób użytkownicy mogą wykorzystać mechanizm do weryfikacji swoich zasobów. Nie ma wątpliwości, że scentralizowane instytucje muszą przyjąć mechanizmy przejrzystości i ubezpieczenia, aby odzyskać zaufanie inwestorów.

Najpierw jednak należy przeanalizować rynki instrumentów pochodnych Bitcoina, aby w pełni zrozumieć, w jaki sposób profesjonalni handlowcy trawią takie wiadomości.

Dyskonto na rynku futures nieznacznie się poprawiło, ale pozostaje dalekie od byczego

Kontrakty terminowe na miesiąc stały zwykle są notowane z niewielką premią w stosunku do zwykłych rynków spot, ponieważ sprzedający żądają więcej pieniędzy, aby dłużej wstrzymać rozliczenie. Technicznie znana jako contango, ta sytuacja nie dotyczy wyłącznie aktywów kryptograficznych.

Na zdrowych rynkach kontrakty futures powinny być notowane z roczną premią od 4% do 8%, co wystarczy, aby zrekompensować ryzyko plus koszt kapitału. I odwrotnie, gdy popyt na krótkie pozycje na rynku bessy jest wyjątkowo wysoki, powoduje to zniżkę na rynkach terminowych — określaną mianem cofania.

Biorąc pod uwagę powyższe dane, staje się oczywiste, że 9 listopada handlowcy na instrumentach pochodnych odwrócili spadki, ponieważ premia za kontrakty terminowe na Bitcoiny stała się ujemna. Jednak według rynków kontraktów terminowych spadek do 15 500 USD z 21 listopada nie był wystarczający, aby wzbudzić dodatkowy popyt na lewarowane krótkie pozycje.

Przeczytaj także : „Metaverse” może być słowem roku Oksfordu, ponieważ urzeka publiczność i rynki

Rynki opcji potwierdzają niedźwiedzie nastawienie rynku

Traderzy powinni przeanalizować rynki opcji, aby zrozumieć, czy Bitcoin prawdopodobnie ponownie przetestuje wsparcie w wysokości 15 500 USD. Pochylenie delta 25% jest wymownym znakiem, gdy stanowiska arbitrażowe i animatorzy rynku przepłacają za ochronę przed spadkami lub wzrostami.

Wskaźnik porównuje podobne opcje kupna (kupna) i sprzedaży (sprzedaży) i zmieni się na dodatni, gdy dominuje strach, ponieważ premia za ochronne opcje sprzedaży jest wyższa niż opcje kupna oparte na ryzyku.

Krótko mówiąc, wskaźnik pochylenia wzrośnie powyżej 10%, jeśli inwestorzy obawiają się załamania ceny Bitcoina. Z drugiej strony uogólnione podekscytowanie odzwierciedla ujemne 10% pochylenie.

Jak pokazano powyżej, 25% pochylenie delta znajduje się powyżej progu 10% od 9 listopada, co wskazuje, że inwestorzy opcji wyceniają wyższe ryzyko nieoczekiwanych spadków cen. Obecnie na poziomie 18% oznacza to, że inwestorzy są przestraszeni i odzwierciedla brak zainteresowania oferowaniem ochrony przed spadkami.

Niespodziewana pompa prawdopodobnie spowoduje większe spustoszenie

Biorąc pod uwagę, że zarówno kontrakty terminowe na Bitcoina, jak i rynki opcji wyceniają obecnie wyższe szanse na zniżkę, nie ma powodu, by sądzić, że ewentualny ponowny test dna 15 500 USD spowodowałby masowe likwidacje.

Co więcej, nieznaczne zmniejszenie rabatu na kontrakty terminowe pokazuje brak pewności siebie niedźwiedzi do otwierania krótkich pozycji przy obecnych poziomach cen. Mimo że dane dotyczące instrumentów pochodnych Bitcoina pozostają niedźwiedzie, niespodzianka w postaci ewentualnej hossy do 18 000 USD prawdopodobnie spowoduje większe spustoszenie. Ale na razie niedźwiedzie kontrolują sytuację zgodnie z danymi dotyczącymi kontraktów terminowych i opcji BTC.

Może Cię zainteresuje:

Komentarze