Kiedy dolar się umacnia cena Bitcoina spada

4 517

Cena Bitcoina osiąga dzienny najniższy poziom 18 840 USD, podczas gdy dolar nadal się umacnia

Handlowcy na rynku kryptowalut doświadczyli krótkiego okresu wzrostu cen we wtorek, zanim rynek ruszył na południe, obawiając się, że kampania podwyżek stóp Rezerwy Federalnej w celu walki z inflacją spowoduje spowolnienie gospodarcze.

Prezes Fed z Chicago, Charles Evans, próbował złagodzić te obawy, przemawiając na forum w Londynie, mówiąc, że amerykański bank centralny będzie musiał w tym roku podnieść stopy procentowe o co najmniej kolejny punkt procentowy, ale nie wie, czy i ewentualnie kiedy rynek pracy pogrąży się w „recesji”.

Pomimo tych zapewnień, światowe rynki we wtorek po południu odnotowały tendencję spadkową, a Nasdaq zamknął się minimalnym zyskiem 0,25%, podczas gdy S&P i Dow zamknęły odpowiednio 0,21% i 0,43%.

Dane z TradingView pokazują, że Bitcoin (BTC) na krótko wspiął się powyżej wsparcia na poziomie 20 000 USD we wczesnych godzinach handlu, po czym spadł z powrotem do dziennego minimum wynoszącego 18 840 USD w popołudniowej sesji handlowej, zanim pojawiły się byki, aby kupować go powyżej wsparcia na 19 000 USD.

Ten wtorkowy wzrost został omówiony przez starszego analityka technicznego Kitco, Jima Wyckoffa, który zauważył, że:

„Byki BC zyskały pewną dynamikę wzrostu na początku tego tygodnia, ale muszą wykazać się większą mocą, aby przełamać trend spadkowy na dziennym wykresie słupkowym.”

Ostrzeżenie Wyckoffa dla byków było prorocze, ale nie udało im się ich zrealizować, co widać po ruchu w dół po południu. W obecnej sytuacji „niedźwiedzie nadal mają niewielką ogólną przewagę techniczną w najbliższym czasie”, według Wyckoffa.

Przeczytaj także: Bitcoin i złoto przez następnych 10 lat będą mieli przewagę nad towarami

Traderzy uciekają przed tonącym funtem

Wgląd w źródło słabości na wszystkich rynkach finansowych, nie tylko kryptowalut, zapewnił niezależny analityk rynku i użytkownik Twittera Crypto Tony, który opublikował poniższy tweet z ostrzeżeniem, że jego zdaniem:

„Dolar jeszcze nie osiągnął szczytu”.

I to nie tylko silny dolar ma wpływ na kurs BTC, ponieważ wartość brytyjskiego funta spadła, a para GBP/USD osiągnęła najniższą w historii wartość 1,03 USD. To z kolei wywołało falę kupowania BTC przez posiadaczy funta, którzy chcą zachować swoją siłę nabywczą.

Według danych dostarczonych przez Jamesa Butterfilla, szefa ds. badań w CoinShares, wolumen obrotu parą GBP/BTC na giełdach Bitstamp i Bitfinex, które zwykle osiągają łączny obrót w wysokości 70 milionów dolarów dziennie, wzrósł do 881 milionów dolarów 26 września – wzrost o ponad 1150%.

Nie będzie zaskoczeniem podobny wzrost aktywności zakupowej posiadaczy innych walut fiducjarnych, którzy szukają alternatyw, ale nie są zainteresowani utrzymaniem dolara.

Altcoiny podążają za tropem Bitcoina

Ogólnie rzecz biorąc, popołudniowy kryzys mocno uderzył w rynek kryptowalut, pozostawiając w większości wszystkie monety poza stablecoinami na minusie.

Według danych CoinMarketCap największe wzrosty z pierwszej 200 zanotowały: 8,84% (RSR), 8,17% STEPN (STEPN) i 7,45% – Polymath (POLY).

W środę przed południem na rynku kryptowalutowym panuje marazm – rynek jednak lekko się odbija do góry.

Ogólna kapitalizacja rynkowa kryptowalut wynosi obecnie 929 miliardów dolarów, a stopa dominacji Bitcoina wynosi 39,3%.

Może Cię zainteresuje:

Komentarze