Bitcoin i złoto przez następnych 10 lat będą mieli przewagę nad towarami

Bitcoin i złoto przez następnych 10 lat będą mieli przewagę nad towarami – Bloomberg Intelligence

Perspektywy na resztę dekady faworyzują Bitcoin i złoto, a nie towary, powiedział Bloomberg Intelligence, zauważając, że zbliża się koniec agresywnego zacieśniania polityki przez Rezerwę Federalną.

„Większość banków centralnych w historii podnosi stopy procentowe, gdy świat pochyla się w kierunku recesji. Niższe ceny towarów i aktywów ryzyka mogą być jedynym wyjściem z implikacjami deflacyjnymi, które powinny podnieść cenę złota i jego cyfrowej wersji, Bitcoina, – powiedział starszy strateg ds. surowców w Bloomberg Intelligence, Mike McGlone.

W ubiegłym tygodniu Rezerwa Federalna po raz trzeci z rzędu podniosła stopy procentowe o 75 punktów bazowych. Ważną wiadomością ze zaktualizowanego komunikatu było to, że stopa funduszy federalnych może wzrosnąć do 4,4% do końca tego roku, a następnie wzrosnąć do 4,6% w 2023 roku. Dla rynków oznacza to prawdopodobnie kolejną podwyżkę o 75 punktów bazowych w listopadzie i dodatkowy wzrost o 50 punktów bazowych w grudniu.

A wraz z końcem mniej lub bardziej znanego cyklu zacieśniania, kryptowaluty mogą wznowić zwyżkowy trend po tegorocznym poważnym zniesieniu.

„To była zła dekada dla towarów i wyjątkowo dobra dla Bitcoina, a rok 2022 może okazać się silniejszym niż kiedykolwiek lekarstwem na wyższe ceny, faworyzując kryptowaluty. W sytuacji, gdy Rezerwa Federalna zbliża się do końca, ryzyko kontra zysk może przechylać się w kierunku wznowienia trwałej trajektorii wzrostowej Bitcoina, zwłaszcza w porównaniu z większością towarów” – napisał McGlone.

Towary i kryptowaluty rozpoczęły rok w przeciwnych kierunkach. Ponieważ większość towarów osiągnęła nowe rekordowe wartości, sektor kryptograficzny poniósł znaczne straty. Na przykład Bitcoin spadł o ponad 70% w porównaniu z rekordowym poziomem 69 000 dolarów z zeszłego roku.

Jednak patrząc w przyszłość, towary prawdopodobnie nadal będą tracić swoje zyski, podczas gdy Bitcoin, obecnie jeden z najbardziej zdyskontowanych aktywów, zaczyna zyskiwać, opisał McGlone.

„Najniższa w historii zmienność kryptowalut w porównaniu z Bloomberg Commodity Index (BCOM) może zwiastować wznowienie skłonności Bitcoina do osiągania lepszych wyników” – powiedział.

„To, co jest wyjątkowe w porównaniu z towarami, to 260-dniowa zmienność kryptowaluty, która spada do nowych minimów. Jeśli historia jest wskazówką, zmienność Bitcoina ma większe szanse na odzyskanie w porównaniu z towarami, gdy krypto zmierza w kierunku nowych maksimów”.

Tymczasem surowce prawdopodobnie będą obciążone przez podstawy popytu i podaży oraz skutki agresywnego zacieśniania polityki przez bank centralny, dodał McGlone.

Zobacz także: „Przed nami długi, ciemny okres”- Putin eskaluje na Ukrainie, a Fed podnosi stopy procentowe

Patrząc na Bitcoin kontra złoto, Bloomberg Intelligence uważa, że ​​ten pierwszy prawdopodobnie przewyższa to drugie w dłuższej perspektywie, ponieważ może stać się „wersją o wysokim poziomie beta złota i amerykańskich obligacji skarbowych”, powiedział starszy strateg surowcowy. Na jego korzyść działa również rosnąca adopcja Bitcoina w porównaniu z jego malejącą podażą.

„Powstająca technologia/zasób jest głównym pretendentem do przebicia [złota] w dłuższej perspektywie i wycofuje się w dobrą strefę wsparcia” – powiedział McGlone.

Tymczasem Bitcoin powrócił powyżej 20 000 $ i pozwala pozytywnie myśleć o dalszej poprawie akcji cenowej. Na ile starczy siły bykom zobaczymy już w tym tygodniu.

Może Cię zainteresuje:

Komentarze