Kevin O’Leary: Bitcoin nie zostanie zakazany

Kevin O’Leary, którego majątek wynosi około 400 milionów dolarów, uważa, że Bitcoin nie zostanie zakazany. Milioner tłumaczy to tym, że najważniejsza kryptowaluta jest „obiecująca z ekonomicznego punktu widzenia”.

Co więcej, w rozmowie z Kitco News stwierdził, że nie trzeba się już przejmować ewentualnym zbanowaniem nie tylko samego Bitcoina, ale również innych kryptowalut.

Kim jest Kevin O’Leary?

Multimilioner Kevin O’Leary nie bez powodu nazywany jest „Panem wspaniałym” (Mr. Wonderful). 67-letni przedsiębiorca swój majątek zdobył na sprzedaży firmy The Learning Company, która trafiła w ręce Mattel. Występował również w kilku programach telewizyjnych (między innymi Shark Tank i Dragons’ Den).

Czy Bitcoin rzeczywiście jest bezpieczny?

O’Leary uważa, że nie ma szans, aby zakazać Bitcoina lub czegokolwiek innego, co niesie ze sobą obietnicę ekonomiczną w zakresie rozwoju nowych technologii związanych z usługami finansowymi i systemami płatności.

„There’s no chance that we’re going to be banning Bitcoin or anything else that holds economic promise in terms of developing new technologies for financial services and payment systems”.

Milioner zdaje sobie jednak sprawę z tego, że wprowadzenie regulacji rynku kryptowalut jest nieuniknione. Jego zdaniem będzie to miało korzystny wpływ na cały rynek, ponieważ wspomniane wprowadzenie regulacji zachęci duże instytucje, które zasilą rynek bilionami dolarów.

„(…) we get this regulation in place, the institutions pouring trillions of dollars. Those that have been speculators will benefit from the fact that these will get indexed and that will be a great upside”.

Na temat tego, że organy regulacyjne nie mogą ignorować kryptowalut, wypowiedział się niedawno CEO Blockchain Centre Tadas Maurukas. Zwiększenie zainteresowania uregulowanym rynkiem kryptowalut przez dużych graczy mogą sugerować również niedawne pozytywne reakcje na rozporządzenie Bidena.

W chwili pisania artykułu Bitcoin (BTC) kosztuje 44 400 USD. W ciągu ostatnich 30 dni cena wzrosła o prawie 18%. Jeszcze lepiej radzi sobie Ethereum (ETH), którego aktualny kurs wynosi 3 121 USD. Oznacza to ponad 20% wzrost w ciągu 30 dni.

Może Cię zainteresować:

Komentarze