Organy regulacyjne nie mogą ignorować kryptowalut

CEO Blockchain Centre Tadas Maurukas udzielił wywiadu portalowi Finbold. W rozmowie poruszył tematy związane z działaniami organów regulacyjnych.

Według niego w dłuższej perspektywie tradycyjne banki zaczną tracić użytkowników, którzy wybiorą samodzielne zarządzanie pieniędzmi i w związku z tym postawią na kryptowaluty.

Regulacje korzystne dla rynku krypto

W przeciwieństwie do osób, które postrzegają regulacje jako coś niekorzystnego dla branży, Maurukas uważa, że przemyślane rozwiązania mogą przynieść użytkownikom wiele korzyści. Według niego organy regulacyjne aktywnie omawiają rozwiązania związane z krypto, co oznacza, że traktują je poważnie. Jest to więc całkowicie inne podejście niż to, które miało miejsce jeszcze 4-5 lat temu, kiedy rynek kryptowalut był lekceważony i niedoceniany.

Tadas Maurukas jest zadowolony z działań organów regulacyjnych, które opracowują rozwiązania korzystne dla wszystkich zainteresowanych stron. Biorąc pod uwagę to, że technologia blockchain i kryptowaluty w ostatnim czasie zyskały na popularności, nie powinien dziwić fakt, że cała ta przestrzeń jest coraz poważniej traktowana i organy regulacyjne nie mogą jej dłużej ignorować.

„With blockchain and crypto tech getting so much attention recently, it’s no surprise that the whole space is being taken more seriously and regulators can’t ignore it anymore”.

CEO Blockchain Centre o tradycyjnych bankach

Jeżeli chodzi o tradycyjne banki, dla których kryptowaluty z biegiem czasu staną się coraz poważniejszą konkurencją, Maurukas sugeruje, że wiele ich usług stanie się z czasem niepotrzebnych.

Najważniejsze są rozwiązania przyjazne użytkownikom

Jako najważniejszy kierunek rozwoju branży Tadas Maurukas wskazuje na tworzenie rozwiązań przyjaznych dla użytkowników. Nawiązuje również do tego, jak korzystanie z kryptowalut wyglądało w przeszłości: użytkownicy musieli ręcznie obliczać wysokość opłat transakcyjnych i nie mogli korzystać z dobrych zabezpieczeń.

„User experience. I mean back in the early days it was brutal, using bare bone wallets, manually calculating gas, no safeguards or doublechecks to protect your funds”.

Uproszczenie procesu wejścia sprawiło, że obecnie nawet niedoświadczeni użytkownicy mogą łatwo zacząć korzystać z kryptowalut.

Może Cię zainteresować:

Komentarze