Japonia podejmuje działania wspierające kryptowaluty – Paragwaj wetuje ustawę o wydobywaniu kryptowalut

9 209

Japonia podejmuje działania, aby utrzymać zyski z kryptowalut w kraju, podczas gdy Paragwaj wetuje ustawę o wydobywaniu kryptowalut

Kryptowaluty nadal spotykają się z różnymi reakcjami rządów na całym świecie, ponieważ niektóre zaakceptowały wschodzącą klasę aktywów, podczas gdy inne próbują zakazać niektórych aspektów ich używania w celu ochrony swoich interesów finansowych.

Japonia mocno siedzi w obozie promowania korzyści płynących z kryptowalut, o czym świadczy nowa propozycja Agencji Usług Finansowych (FSA), krajowego regulatora finansowego, która ma na celu złagodzenie podatku od osób prawnych od zysków z kryptowalut, aby pomóc wzmocnić gospodarkę.

W oparciu o proponowaną rewizję FSA stara się wykluczyć firmy z płacenia podatków za papierowe zyski z kryptowalut, które posiadają po ich wydaniu. Wzywa również do udoskonalenia programu, który daje ulgi podatkowe dla inwestorów indywidualnych.

Agencja podejmuje ten krok, aby wesprzeć wizję „Nowego kapitalizmu” premiera Fumio Kishidy, która ma na celu ożywienie trzeciej co do wielkości gospodarki na świecie. W ramach swojego celu Kishida zobowiązał się do pomocy w rozwoju firm Web3 w kraju i podwojenia bogactwa gospodarstw domowych.

Obecna stawka podatku od osób prawnych w wysokości 30% jest stosowana do zysków z zasobów kryptowalut, w tym niezrealizowanych zysków, co skłoniło niektóre firmy do przeniesienia się do Singapuru lub innych jurysdykcji. To posunięcie FSA ma na celu walkę z tym problemem i zachęcenie tych firm do pozostania w Japonii.

Po przeciwległej stronie jest natomiast Paragwaj.

Prezydent Paragwaju zawetuje ustawę o wydobywaniu Bitcoinów

Tymczasem w Paragwaju pojawiają się wiadomości, że prezydent kraju Mario Abdo Benitez zawetował popularną ustawę, która zalegalizowałaby i uregulowała przemysł wydobywczy Bitcoinów i kryptowalut w tym kraju Ameryki Południowej.

Plan określony w ustawie polegał na wykorzystaniu nadwyżki energii elektrycznej wytwarzanej przez elektrownie wodne w kraju do wydobywania BTC i innych kryptowalut. Paragwaj obfituje w energię wodną, ​​a dwie z jego największych elektrowni wodnych podobno wytwarzają dużą ilość nadwyżki energii, która obecnie jest marnowana.

Górnicy mogliby prowadzić działalność w centrach danych w pobliżu elektrowni, wykorzystując zmarnowaną energię i zapewniając nowe źródło dochodu dla narodu latynoamerykańskiego.

Projekt ustawy został pierwotnie zatwierdzony przez Senat pod koniec grudnia, ale Benitez uznał, że zużycie energii elektrycznej przez przemysł wydobywczy jest na dłuższą metę nie do utrzymania i zdecydował się zawetować ustawę zamiast ją podpisać.

Według Beniteza wydobycie kryptowalut „wymaga wysokiego poziomu zużycia energii elektrycznej, co może zagrozić rozwojowi i ekspansji integracyjnego i zrównoważonego przemysłu krajowego”.

Prezydent powołał się na rady, jakie otrzymał od banku centralnego, które sprzeciwiały się nowej inicjatywie, a także zwrócił uwagę na fakt, że górnictwo wymaga „intensywnego wykorzystania kapitału i niskiego wykorzystania siły roboczej” i „jako takie nie generuje wartości dodanej”. dla gospodarki.

Zwolennicy ustawy podkreślili fakt, że infrastruktura Paragwaju jest przystosowana do zużywania paliw kopalnych, a nie energii hydroelektrycznej, co oznacza, że ​​10% krajowej energii hydroelektrycznej jest „bezużyteczne”.

Na razie firmy, które zdecydują się kontynuować działalność w zakresie kopania kryptowalut w Paragwaju, będą musiały działać w „szarej”, nieuregulowanej strefie.

Tekst powstał na podstawie publikacji: https://www.kitco.com/news/2022-08-31/Japan-moves-to-keep-crypto-gains-in-the-country-while-Paraguay-vetos-a-crypto-mining-bill.html

Może Cię zainteresuje:

Komentarze