Jack Dorsey zabrał głos w temacie krypto podatków

Według Jacka Dorseya istnieje prosty sposób na to, aby wyeliminować kontrowersje związane z propozycją nowych podatków od kryptowalut.

CEO Twittera i Square zamieścił na swoim koncie na Twitterze kilka wpisów, w których podziękował osobom zajmującym się nową poprawką i jednocześnie zaproponował rozwiązanie problemu.

Dyskusja na temat podatku od kryptowalut

Po tym, jak w swojej wypowiedzi Elon Musk na temat krypto podatków podkreślił, że nie jest to czas na wskazywanie zwycięzców lub przegranych w technologii kryptowalut, głos zabrał Jack Dorsey.

Twórca Twittera i Square to nie tylko popularny zwolennik bitcoina (w jego przypadku należy podkreślić, że chodzi wyłącznie o BTC, co opisywaliśmy w artykule: Jack Dorsey wciąż nie jest zainteresowany ethereum), ale też osoba, która może niedługo wpłynąć na to, w jaki sposób członkowie społeczności kryptowalut przechowują swoje środki (Jesse Dorogusker potwierdza portfel sprzętowy Square).

W najnowszych tweetach (@jack) Drosey oznaczył senatorów @RonWyden, @SenLummis, @SenToomey, @MarkWarner, @SenRobPortman, @SenatorSinema, @TedCruz i podziękował im za dotychczasową pracę. Następnie stwierdził, że wymuszanie zasad związanych z raportowaniem na osobach, które opracowują nowe oprogramowanie i sprzęt, dbają o bezpieczeństwo sieci i wydobywają kryptowaluty, jest niewykonalne. W dodatku może to prowadzić do tego, że kluczowa technologia będzie rozwijana poza granicami USA:

„Forcing reporting rules on Americans who develop software and hardware, who mine and secure the network, or who run nodes to build resilience and efficiencies, is an impossible ask that will only drive development and operation of this critical technology outside the US”.

Rozwiązanie problemu zaproponowane przez Dorseya

Jack Dorsey zaproponował, że skoro nie można usunąć nowego przepisu w całości, to należy uprościć definicję brokera. Powinna oznaczać to, co jest w tym przypadku naprawdę istotne: miejsce, gdzie cyfrowe waluty wymieniane są na fiaty.

„If we can’t strike the entire provision so we can have proper hearings and deliberation, then let’s simplify the definition of broker to what really matters: where digital assets are exchanged for fiat currency.

Broker = Fiat-to-Crypto Exchang”.

Rozmowy nad kontrowersyjną ustawą zaczęły się wczoraj.

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Dodaj komentarzx