Elon Musk na temat krypto podatków

Do dyskusji na temat nowych podatków od kryptowalut dołączają kolejne znane osoby. Tym razem głos zabrał Elon Musk, który w przeszłości potrafił mocno namieszać na rynku.

Na szczęście dla osób, które obawiają się negatywnego wpływu jego tweetów na rynek, Musk nie powiedział niczego kontrowersyjnego. Przyznał jedynie, że nie ma obecnie żadnego kryzysu, który wymagałby wprowadzenia nagłych zmian w prawie.

Nowe podatki od kryptowalut w USA

Dyskusja rozgorzała po tym, jak Prezydent Stanów Zjednoczonych Joe Biden wyraził poparcie dla poprawki, która dotyczy opdatkowania Proof of Stake (PoS), co może mieć negatywny wpływ na cały sektor DeFi. Szczegóły sprawy znajdziesz w artykule USA | Joe Biden poparł plan opodatkowania Proof-of-Stake. Co ciekawe na temat poprawki wypowiedział się również firma Andreessen Horowitz, która przyznała, że jej wdrożenie będzie oznaczało dla USA ogromną stratę.

Głosowanie nad nowymi przepisami zaplanowano na sobotę 7 sierpnia. Jedną z osób, która mocno zaangażowała się w dyskusję, jest CEO giełdy Coinbase Brian Armstrong. Z poglądami, które Armstrong opublikował na swoim koncie na Twitterze (@brian_armstrong) zgodził się Elon Musk. Słynący z mniej lub bardziej przemyślanych wpisów miliarder zamieścił wiadomość, w której zgadza się, że nie jest to czas na wskazywanie zwycięzców lub przegranych w technologii kryptowalut. Nie ma kryzysu, który wymuszałby przyśpieszone ustawodawstwo:

„Agreed, this is not the time to pick technology winners or losers in cryptocurrency technology. There is no crisis that compels hasty legislation.”

Charles Hoskinson na temat propozycji podatku

Z osób, które mają istotny wpływ na branżę kryptowalut, na temat nowej poprawki związanej z krypto podatkami wypowiedział się również twórca Cardano (ADA) Charles Hoskinson. Zachęcał on społeczność do tego, aby kontaktowała się z senatorami i informowała ich o tym, jak duże znaczenie ma wspomniana poprawka. Hoskinson nawoływał również do przygotowania list polityków, kandydatów i ustawodawców, którzy są za lub przeciw kryptowalutom. Dodatkowo przypominał o tym, jak ważne jest edukowanie osób na temat kryptowalut.

Komentarze