IOTA otwiera akademię deweloperską

1 201
Fundacja IOTA uruchomiła pierwszą międzynarodową akademię IOTA w ścisłej współpracy z technologiczną akademią IOT1, stacjonującą w Berlinie i Szanghaju. Projekt zawiesza poprzeczkę coraz wyżej i stara się wyedukować nową linię deweloperów.Akademia IOTA

25 kwietnia fundacja IOTA ogłosiła powstanie akademii, w głównej mierze przeznaczonej dla deweloperów. W zamyśle ma wykreować twórców dla jednej z najbardziej obiecujących technologii XXI wieku – Internetu Rzeczy (IoT).Akademia IOTA również pozwoli podszkolić się osobom mniej obeznanym z programowaniem. W najbliższych tygodniach pojawią się kursy dla blockchain entuzjastów, futurystów, studentów, ale także dla kierowników projektowych i managerów. Te kursy zaś uzupełnią wiedzę na temat technologii IOTA i uwypuklą potencjał, jaki ponoć kryje się za projektem.

Wszystkie kursy są płatne i można je nabyć na stronie: www. training.iota.org. Ceny nie są małe, bo oscylują w granicach 600-1500 euro, jednakże pozwalają uzyskać IOTA Developer Certification.Kodujemy Internet Rzeczy

Przed trzema dniami akademia IOTA udostępniła pierwszy kurs dla deweloperów p.t. “IOTA Onboarding Course for Developers”. Kurs pozwala poznać i tworzyć już pierwsze aplikacje dla sieci IOTA Tangle.

W ogóle kurs zawiera dostęp do:

  • Podstawowej wiedzy na temat technologii IOTA
  • Przeglądu ekosystemu i aplikacji IOTA
  • Przeglądu bibliotek programowania oraz zasobów
  • Wiedzy na temat wysyłania, otrzymywania transakcji oraz wiadomości w sieci Tangle
  • Wiedzy na temat wysyłania i otrzymywania strumieni danych w bibliotece MAM


Do uczestników skierowane są trzy formaty kursów, a najdroższe z nich zawierają seminaria na żywo, pomoc online i kontakt z doświadczonymi deweloperami.

Akademia IOTA to nie pierwszy portal edukacyjny spod skrzydeł fundacji, w styczniu zeszłego roku powstał portal dokumentacyjny IOTA. On również ma sprawić, aby łatwiej można było zgłębiać meandra protokołu.

Ponadto w ubiegłym miesiącu informowaliśmy Was o współpracy IOTA z Zeux, dzięki której powstała możliwość płatności tokenami MIOTA na całym świecie. Płatności już działają, sami zobaczcie:


Komentarze