Płatności IOTA u tysięcy sprzedawców Samsung i Apple Pay

2 253
IOTA i Zeux stworzyli system, który pozwala uiszczać płatności tokenami MIOTA w sklepach akceptujących płatności Apple i Samsung Pay.


Płatności IOTA

W ubiegłym tygodniu świat obiegła informacja o kolaboracji Fundacji IOTA z Zeux, aplikacją mobilną oferującą usługi płatnicze, bankowe i inwestycyjne.Współpraca zaowocowała połączeniem technologii IOTA i Zeux, dzięki temu codzienne płatności IOTA nie będą już problemem. Przy użyciu Zeux i zintegrowanymi z aplikacją operatorami płatności, pojawi się niebawem opcja zapłaty za produkty codziennego użytku w tokenach MIOTA. “Od kawiarnii po sklepy spożywcze”, lecz tylko w miejscach, które akceptują i korzystają z płatności Apple Pay, Samsung Pay i Google Pay.

David Sønstebø, założyciel i COC Fundacji IOTA powiedział:

Partnerstwo z Zeux wpłynie bardzo korzystnie dla ekosystemu IOTA. Jesteśmy tym bardzo podekscytowani. Teraz, cyfrowa waluta IOTA może być używana do płatności u sprzedawców akceptujących Apple Pay i Samsung Pay. […] To jest olbrzymi krok naprzód w stronę masowej adopcji krypto.Zeux

Obiecująco zapowiadająca się aplikacja Zeux jeszcze nie miała oficjalnej premiery, ale w kwietniu możemy się jej spodziewać w Wielkiej Brytanii. Za jakiś czas aplikacja wejdzie na rynek ogólnoeuropejski, a w 2020 roku na rynek amerykański.

Zeux już w przyszłym miesiącu uruchomi aplikację, która na początku zaoferuje dostęp do usług płatniczych: walut fiat i kryptowalut. W przyszłości pojawi się także możliwość inwestycji, bezpośrednio z poziomu aplikacji. Warto dodać, iż firma nie pobiera żadnych prowizji za otworzenie konta, transfer pieniędzy (także kryptowalut) czy doładowywanie konta.Frank Zhou, założyciel i CEO Zeux powiedział, że to partnerstwo napędza adopcję kryptowalut w codziennym życiu:

Zeux jest bardzo podekscytowany partnerstwem z IOTA. Jako rejestr DLT bez prowizji transakcyjnych, Tangle jest bardzo obiecującym łańcuchem do budowania naszej customer data DApp. […] Liczymy na współpracę z IOTA i ofiarowywanie ich klientom więcej finansowej wolności.

Jak Wam się podoba aplikacja Zeux? Nie możecie się już doczekać płatności IOTA w Europie?

Komentarze