Inwestorzy instytucjonalni po cichu kupują zimowy dip na kryptowalutach

Inwestorzy instytucjonalni po cichu kupują zimowy dip na kryptowalutach

Inwestorzy instytucjonalni od dawna są ogłaszani jako grupa, która wzniesie kryptowaluty na nowy poziom, a wielu oczekuje, że wrzucą biliony do ekosystemu przed głównym nurtem.

Dzisiejsza rzeczywistość jest taka, że ​​chociaż instytucje są zaangażowane od jakiegoś czasu, ich wpływ nie zmienił gry, na którą wielu liczyło, ale pozostaje nadzieja na przyszłość.

Według niedawno przeprowadzonej ankiety wśród inwestorów instytucjonalnych przez wydawcę business-to-business, Institutional Investor’s Custom Research Lab, 62% osób zainwestowanych w kryptowaluty faktycznie zwiększyło swoje alokacje w ciągu ostatnich 12 miesięcy, pomimo zmagań na szerszym rynku.

Tylko 12% respondentów, wskazało, że zmniejszyło swoją ekspozycję na kryptowaluty w ciągu ostatniego roku, co sugeruje, że klasa instytucjonalna inwestorów pozostaje zwyżkowa, jeśli chodzi o długoterminowe perspektywy aktywów cyfrowych.

Badanie, sponsorowane przez Coinbase, zostało przeprowadzone między 21 września a 27 października i obejmowało odpowiedzi z 140 wywiadów z inwestorami instytucjonalnymi.

58% inwestorów wskazało, że spodziewają się zwiększenia swoich alokacji w ciągu najbliższych trzech lat, a 59% stwierdziło, że obecnie stosuje lub zamierza skorzystać z metody „kupuj i trzymaj”.

Przeczytaj także: Założyciel DCG uspokaja akcjonariuszy w obliczu obaw związanych z Genesis Trading

Instytucje nadal mają ogólnie pozytywny sentyment do tej klasy aktywów, przy czym 72% twierdzi, że aktywa cyfrowe pozostaną na obecnych poziomach cenowych, (54%) oczekuje, że rynek pozostanie ograniczony w ruchach cenowych przez następne 12 miesięcy, a 12% oczekuje, że trend spadkowy będzie dominował w najbliższej przyszłości.

W dłuższym horyzoncie czasowym 71% inwestorów stwierdziło, że spodziewa się wzrostu wyceny aktywów cyfrowych.

Badanie wykazało również, że ci, którzy są obecnie aktywni na rynku, wykorzystują kryptozimę do „sadzenia nasion na przyszłość”, uzyskując dostęp do badań i spostrzeżeń (44%) oraz uzyskując dostęp do danych rynkowych (36%). 19% respondentów wskazało, że wdraża lub planuje wdrożyć krypto w swoich ramach inwestycyjnych, aby „rozwijać lub ulepszać swoją wewnętrzną infrastrukturę”.

Główne powody, dla których warto zaangażować się w przestrzeń kryptograficzną, obejmują poprawę statusu finansowania, dostęp do możliwości zysku, inwestowanie w innowacyjną technologię i potencjał długoterminowej aprecjacji.

Motywacje te ewoluowały z poprzednich badań, które wykazały, że kryptowaluty mają niską korelację z innymi klasami aktywów i stanowią zabezpieczenie przed inflacją jako dominujące bodźce.

Odkrycie, które pozostało spójne w wielu ankietach, polega na tym, że inwestorzy instytucjonalni widzą większą jasność regulacyjną jako główną rzecz, której szukają, zanim zainwestują więcej w sektor aktywów cyfrowych. Dotyczyło to zwłaszcza tych, którzy planowali zainwestować w ciągu najbliższych 12 miesięcy.

„Prawie połowa (47%) inwestorów uważa wydarzenia takie jak krach Terra Luna i bankructwo 3AC za wezwanie do działania dla decydentów politycznych w celu stworzenia równych szans i wprowadzenia bardzo potrzebnych regulacji” – czytamy w raporcie.

„Ponad jedna trzecia (36%) uważa takie wydarzenia za ważne przypomnienie dla firm o przyjęciu lepszych strategii zarządzania ryzykiem”.

Jeśli chodzi o to, co może pomóc przyspieszyć przyjęcie, ponad 7 na 10 osób stwierdziło, że dodanie większej liczby rzeczywistych aplikacji jest głównym katalizatorem wzrostu w tej klasie aktywów, podczas gdy 4 na 10 wskazało na większą wiedzę inwestorów i przejrzystość przepisów.

Raport zakończył się stwierdzeniem, że „przyznając, że ostatnie wydarzenia na rynku osłabiły krótkoterminowe perspektywy, inwestorzy patrzą w dalszą perspektywę. Istnieją również mocne dowody na szeroką akceptację instytucjonalną, że krypto zostanie na trwale połączone z gospodarką.”

Może Cię zainteresuje:

Kryptowaluty bezpiecznie kupisz lub sprzedasz w sieci kantorów i bitomatów FlyingAtom
Komentarze