Ile Bitcoinów mają największe firmy (sierpień 2021)?

Według danych dostępnych na stronie Bitcoin Treasuries największe firmy, które w swoich bilansach uwzględniają najstarszą kryptowalutę, mają aż 7,91% całkowitej podaży BTC.

Całkowita ilość Bitcoinów, które należą do takich firm jak MicroStrategy (niekwestionowany lider zakupów), Tesla, Square i kilkudziesięciu innych wynosi aż 1 660 606 BTC, a ich aktualna wartość to 80 194 312 710 USD.

Kryptowalutowy szał zakupów

Ponad półtora miliona Bitcoinów należących do największych firm, które regularnie (jak wspomniana MicroStrategy) lub jednorazowo (Tesla) kupują kryptowalutę to prawie 8% całkowitej podaży. Jednocześnie należy zwrócić uwagę na to, że wartość uwzględnia tylko te Bitcoiny, które są aktualnie w obiegu. Wśród firm, które chętnie inwestują w BTC, są zarówno duże przedsiębiorstwa notowane na giełdzie, jak i firmy prywatne. Większość z nich dokonała zakupu w tym lub w ubiegłym roku.

O zakupach MicroStrategy wspominaliśmy wielokrotnie (ostatni raz trzy dni temu w artykule wielomilionowe zakupy MicroStrategy: 3907 Bitcoinów). Nic więc dziwnego, że firmie udało się zgromadzić aż 108 991 BTC, dzięki czemu zajmuje pierwsze miejsce w zestawieniu Bitcoin Treasuries. CEO MicroStrategy Michael Saylor wielokrotnie zachęcał również innych inwestorów, aby poszli w jego ślady, a na jego koncie na Twitterze (@michael_saylor) nie brakuje wpisów typu Bitcoin to prawda, wolność i uczciwość:

„Bitcoin is truth, freedom, and integrity”.

Oprócz MicroStrategy TOP 5 firm, które mają w swoim bilansie najwięcej BTC, tworzą również:

  • Tesla (43 200 BTC),
  • Square (8 027 BTC),
  • Marathon Digital Holdings (5 425 BTC),
  • Coinbase (4 487 BTC).

Biorąc pod uwagę zapowiedzi, zgodnie z którymi Coinbase powiększy swój bilans o kryptowaluty warte 500 000 000 dolarów, lista niedługo może ulec zmianie.

Przy takich niewyobrażalnych ilościach Bitcoinów, jakiekolwiek ruchy związane ze sprzedażą mogłyby wystraszyć drobnych inwestorów i wpłynąć na załamanie ceny. Na szczęście dla zwolenników najstarszej kryptowaluty, Michael Saylor wielokrotnie podkreślał, że nie interesuje go sprzedaż BTC (zobacz również: nie sprzedam bitcoinów, choćby nie wiem co).

Komentarze