Górnicy Bitcoin sprzedają więcej niż wydobywają?

Ostatnie dane pokazują, że górnicy Bitcoin zwiększyli sprzedaż. Co to jest MRI i jak możemy interpretować jego wskazania?

W ciągu ostatnich 13 dni kurs bitcoina wzrósł z 3 867 $ do 6 799 $. Pomimo tych kilkudziesięcioprocentowych wzrostów, górnicy sprzedali więcej monet niż wydobyli. Podstawą do przedstawienia takiej informacji jest wskazanie MRI (Miner’s Rolling Inventory). To miara stworzona przez firmę ByteTree zajmującą się danymi w celu śledzenia zmian w poziomach zapasów przechowywanych przez górników.

mri

Wskazania MRI

21-dniowy MRI utrzymywał się powyżej wartości 100 podczas całego okresu odbicia ceny BTC po spadku do poziomu poniżej 4000 $. Wskazanie MRI powyżej 100 oznacza, że górnicy sprzedają więcej niż wydobywają i wyczerpują zapasy, podczas gdy odczyt poniżej 100 MRI wskazuje, że górnicy gromadzą zapasy, sprzedając mniej niż wydobywają.

Udział pul wydobywczych daje najwyższy procent bitcoinów wpływających na giełdy i ma znaczący wpływ na cenę. Pomimo tego niektórzy postrzegają reakcję rynku w kategoriach pozytywnych.

Oto, co na ten temat powiedział Connor Abendschein, analityk ds. badań w Digital Assets Data:

„Gdy cena bitcoina może gwałtownie wzrosnąć od lokalnych minimów, a kupujący mogą wchłonąć dodatkowe BTC sprzedawane przez górników [..], jest to oznaka siły na całym rynku”.

W ubiegłą środę górnicy Bitcoin sprzedali więcej BTC niż wydobyli

Jak zauważył założyciel i prezes ByteTree, Charlie Morris, we środę górnicy wyczerpali swoje zapasy:

„Górnicy sprzedali 2788 BTC w porównaniu z 1588, które zostały wydobyte. Uderzyło to w rynek, ale rynek to przyjął. To byczy sygnał ”.

Jeden dzień to za mało

Inni analitycy są jednak zdania, że ​​jednodniowe odchylenia w sprzedaży górników są często zbyt małe, aby można było mówić o tendencjach pro wzrostowych na rynku:

„Średni wolumen sprzedaży w wysokości 2 788 nie był wystarczająco istotny statystycznie, aby mieć duży wpływ na większe zmiany wycen bitcoina”powiedział Alexander S. Blum, dyrektor operacyjny Two Prime. „W porównaniu do ilości bitcoinów na świecie, sprzedaż górników była mniejsza niż 1 procent”.

Wczoraj informowaliśmy Was o drugim, co do wielkości, spadku trudności wydobycia w sieci Bitcoin:

Jaka jest Wasza opinia na ten temat? Zachęcamy do dyskusji.

Komentarze