Google Pay dla użytkowników kryptowalut | Google nowym partnerem Bakkt

4 473

Rynek aktywów cyfrowych Bakkt nawiązał współpracę z Google. Już niebawem użytkownicy będą mogli powiązać wydaną przez Bakkt kartę debetową Visa bezpośrednio z Google Pay.

Karta Bakkt w Google Pay

Bieżące ogłoszenie stanowi echo wypuszczenia przez Bakkt karty debetowej sygnowanej znakiem Visa. Jak wskazano w komunikacie prasowym, użytkownicy mogą wkrótce zyskać możliwość wydawania kryptowalut za pomocą karty Bakkt bezpośrednio w Google Pay.

Kryptowaluty zostaną przekonwertowane na walutę fiducjarną przed dotarciem na konto odbiorcy. W ten sposób zasoby cyfrowe mogą być skutecznie wykorzystywane do płacenia za produkty codziennego użytku zarówno w Internecie, jak i off-line.

Aby oferować swoje usługi czołowym sprzedawcom w USA, Bakkt będzie korzystać z Google Cloud jako preferowanego dostawcy chmury. Co więcej, firma wykorzysta te narzędzia do wdrożenia na swojej platformie nowych rozwiązań analitycznych, sztucznej inteligencji i uczenia maszynowego. Konsumenci Bakkt zyskają również możliwość skorzystania z opcji lojalnościowych. Pozyskane dane mogą zostać wykorzystane w celu identyfikacji istotnych wzorców zachowań konsumenckich.

Dyrektor generalny Bakkt postrzega partnerstwo z Google jako istotny element na drodze do sukcesu jego firmy:

„To partnerstwo jest świadectwem silnej pozycji Bakkt na rynku aktywów cyfrowych, aby umożliwić konsumentom korzystanie z zasobów cyfrowych w czasie rzeczywistym w bezpieczny i niezawodny sposób. Partnerstwo z Google Cloud umożliwi nam ponadto dalsze tworzenie najlepszej w swojej klasie, innowacyjnej platformy, która bez wątpienia będzie skalowana, aby zaspokoić potrzeby milionów użytkowników” – skomentował Gavin Michael.

Partnerstwo z Google to tylko jeden z wielu przykładów tego, że Bakkt aktywnie próbuje poszerzyć wachlarz przypadków użycia kryptowalut w USA.

Nie dalej jak w sierpniu, firma nawiązała współpracę z Quiznos, w ramach której w wybranych sklepach sieci w Denver uruchomiono pilotażowy program płatności w BTC.

Z archiwum Bithub:

Komentarze