Rekordowy wolumen Bakkt | Powrót z zaświatów?

1 879

Bakkt odnotował największy jednodniowy wolumen dla fizycznie rozliczanego miesięcznego kontraktu terminowego na bitcoiny. W poniedziałek, na rynku kontraktów terminowych Bitcoin odnotowano nowy dzienny najwyższy poziom 11 509 BTC, czyli kwotę o wartości prawie 114 mln USD w oparciu o cenę zamknięcia BTC, którą podał CoinMarketCap.

Jak pokazano na poniższym wykresie wolumenu, poniedziałkowe dane wskazują na znaczny wzrost aktywności w porównaniu z ostatnimi tygodniami. Ostatni taki skok miał miejsce w maju. Wczorajszy rekordowy dzień to 84% wzrost w stosunku do ostatniego rekordu z grudnia 2019 r.:

wolumen bakkt
dzienne wolumeny Bakkt; źródło: theice.com

Nieduży kawałek dawno zapomnianego tortu?

Nie licząc wczorajszego, średni dzienny wolumen na rynku kontraktów terminowych Bakkt wyniósł 1726 BTC. To około 14,7 mln USD od początku roku. Jak wskazują dane Skew, Bakkt zajmuje zaledwie wycinek szerszego rynku bitcoin futures. Na przykład w piątek Bakkt był świadkiem większej liczby transakcji terminowych niż Kraken. Wynik przyćmili jednak inni liderzy rynku, tacy jak Huobi czy Binance liderów rynku Huobi, Binance i innych.

HYPE na Bakkt | „Ale to już było…”?

Jeżeli śledzicie wydarzenia w branży kryptowalut od ponad roku z pewnością pamiętacie HYPE, jaki towarzyszył oczekiwaniu na uruchomienie Bakkt. Dzięki tej giełdzie do sektora kryptowalut miały wpłynąć miliardy dolarów od instytucji.

Oczekiwania w stosunku do Bakkt były bardzo wysokie. Miała to być w końcu pierwsza giełda, która oferowałaby kontrakty terminowe rozliczane w prawdziwym BTC.

W ciągu ostatnich kilku miesięcy wszelki słuch o Bakkt zdał się jednak zaginąć. Pomimo wielkich oczekiwań, dzisiejsza rola Bakkt stała się, mówiąc dość oględnie – niejasna.

Jeżeli nie słyszeliście jeszcze o Bakkt lub chcielibyście odświeżyć sobie nieco pamięć, zapraszamy do lektury:

Komentarze