Giełda Unocoin postawi 30 bankomatów do kryptowalut

Działająca w Indiach giełda Unocoin oficjalnie ogłosiła wprowadzenie swoich bankomatów do kryptowalut. Dyrektor generalny Sathvik Vishwanath powiedział, że początkowo firma planuje rozmieścić 30 maszyn w trzech indyjskich miastach.

Giełda potwierdziła istnienie projektu wprowadzania maszyn po tym, jak ktoś zauważył jeden z komputerów i opublikował jego zdjęcie w mediach społecznościowych.

Sathvik Vishwanath, CEO Unocoin, ujawnił:

„Pierwszy bankomat będzie działał jutro w Bangalore … W pierwszej fazie planujemy rozmieścić 30 maszyn … Pierwszy to Bangalore, a następnie Mumbai i New Delhi w nadchodzącym tygodniu.”

Na podstawie fotografii krążącej po sieci mogliśmy wnioskować, że bankomaty będą obsługiwać co najmniej 5 kryptowalut: Bitcoina, Ethereum, Ripple, Dasha oraz Litecoina. Firma wyjaśniła, że klienci dzięki ich maszynom mogą deponować i wypłacać rupie, a wpłacone środki służą do kupna i sprzedaży kryptowalut na platformach Unocoin oraz Unodax.

„Użytkownicy podlegają pewnym ograniczeniom dotyczącym depozytów i wypłat za transakcję dzienne podlegając ograniczeniom w zakresie obsługi gotówki w Indiach.”

Minimalna kwota wpłat i wypłat wynosi 1000 rupii (~ 13,57 $) i musi być wielokrotnością 500 rupii.

Vishwanath podkreślił:

„Wszystkie monety na Unocoin i Unodax można kupić za pieniądze zdeponowane za pośrednictwem bankomatów. Obecnie mamy 30 monet, które można kupić.”

Walka o byt

Bankomaty powstaną w celu ominięcia zakazu wydanego przez Bank Centralny Indii. Zakaz wszedł w życie w lipcu wskutek czego wszystkie giełdy związane z kryptowalutami straciły możliwość świadczeń usług depozytowych i wypłat rupii. W konsekwencji jedna z czołowych giełd Zebpay 28 września zamknęła działalność. Zaś Unocoin cały czas toczy walkę z nowo wprowadzonymi zakazami. Utworzyła platformę Unodax oraz zaczęła stawiać bankomaty zapewniając obywatelom Indii obrót kryptowalutami.

Vishwanath zapewnia, że wdrożone bankomaty nie potrzebują żadnych partnerstw z bankami. Są to samodzielne maszyny, które mogą przyjmować i wydawać gotówkę.

Bezpieczeństwo

W celu zdeponowania pieniędzy użytkownik musi wpisać swój identyfikator użytkownika i jednorazowe hasło, które otrzyma jako SMS na swój wcześniej zarejestrowany numer telefonu komórkowego, wyjaśniła firma. Po potwierdzeniu szczegółów konta i wpłacie środków na urządzenie, konto użytkownika zostanie zaktualizowane, a środki zaksięgowane do wykorzystania zarówno w Unocoin, jak i Unodax.

Wypłacenie środków polega na złożeniu wniosku w aplikacji mobilnej. Następnie otrzymuje się na swój numer telefonu 12-cyfrowy kod jako SMS, następnie wystarczy go przepisać do bankomatu.

Komentarze