Giełda Unocoin uruchomi bankomaty do kryptowalut

W ostatnim czasie pojawiła się plotka o planach wprowadzenia przez giełdę Unocoin bankomatów do kryptowalut. Na podstawie zdjęcia, które serfuje po sieci, można przypuszczać, że urządzenie będzie obsługiwać minimum pięć kryptowalut: Bitcoina, Ethereum, Ripple, Bitcoin Casha oraz Litecoina.

Unocoin jest jedna z największych giełd kryptowalut w Indiach z ponad 1,2 milionem klientów. Sathvik Vishwanath, CEO firmy, potwierdził w środę, że przygotowują się do uruchomienia własnej linii bankomatów (ATM). Obraz jednej z maszyn do wymiany był rozpowszechniany w mediach społecznościowych od wtorku.

„To prawda, że uruchamiamy nasze bankomaty, ale nie udostępniliśmy jeszcze tej wiadomości. Może to potrwać około tygodnia, zanim zaczniemy działać. Ktoś zauważył maszynę i rozprzestrzenił obraz i spekulacje.”

Prócz pięciu logotypów kryptowalut, które znalazły się na bankomacie, można dostrzec napisy takie jak: „natychmiastowy depozyt i wypłaty na konto Unocoin”, „na wyłączność dla klientów Unocoin” oraz „karty kredytowe i debetowe nie są akceptowane”.

WhatsApp Image 2018-10-09 at 6.03.11 PM.jpeg

Kryptowaluty w Indiach

Prężnie rozwijająca się branża kryptowalut w Indiach zaczęła hamować w kwietniu tego roku. Bank centralny Indii (RBI) polecił pożyczkodawcom, aby w ciągu trzech miesięcy zakończyli wszystkie transakcje i kontakty biznesowe z giełdami kryptowalut na terenie kraju. Po upływie terminu nałożonego przez bank centralny tj. 6 lipca br. indyjska branża kryptowalut ogromnie ucierpiała. Większość inwestorów wycofała się z handlu – w obawie o swoje środki finansowe i problemy prawne.

Przez agresywną politykę banku centralnego jedna z czołowych giełd Zebpay 28 września zamknęła działalność, a wraz z nią zniknęła aplikacja mobilna, która w zeszłym roku była na 7 miejscu pod względem wszystkich aplikacji finansowych na świecie.

Aktualne działania Unocoin

Firma promuje swoją platformę transakcyjną Unodax oraz wyłączyła usługi depozytowe i wypłaty dla rupii indyjskiej ze względu na wprowadzony zakaz.

W zeszłym miesiącu Vishwanath podzielił się z nowymi wieściami – „największa w Indiach populacja kryptowalutowa nie jest gotowa na handel kryptowalutami”. Wyjaśnił: „Istnieje większy odsetek użytkowników, którzy kupują bitcoiny jako inwestycję długoterminową niż zarabiać pieniądze poprzez krótkoterminowe transakcje „

Komentarze