Giełda kryptowalut Bitstamp nawiązała partnerstwo ze szwajcarskim bankiem

źródło: pexels/pixabay

Europejska giełda kryptowalut Bitstamp nawiązała współpracę ze szwajcarskim bankiem internetowym Dukascopy. Celem współpracy jest umożliwienie finansowania na platformie bankowej, z użyciem kryptowalut. Dzięki działaniom Bitstamp i Dukascopy, klienci banku mogą teraz wysyłać Bitcoiny na swoje konta, a kryptowaluty zostaną przeliczone na dolary amerykańskie, które będą mogły być wykorzystane na szwajcarskim rynku Forex.

Dukascopy powstało w 2004 roku, a główna siedziba banku znajduje się w Genewie. Jak możemy wyczytać z oficjalnej strony banku, Dukascopy zapewnia lewarowany handel kontraktami CFD (kontrakty różnicy kursowej) na ruchy cen kryptowalut, jego pochodnych lub szacunkowych wartości. W przeciwieństwie do tradycyjnego zakupu kryptowalut, transakcje CFD oparte na kryptowalutach umożliwiają spekulacyjne operacje bez posiadania portfela kryptowalutowego. Nie ma potrzeby posiadania własnych monet, co eliminuje ryzyko ataków cybernetycznych. W ramach współpracy, Bitstamp będzie świadczył transakcje BTC w imieniu banku Dukascopy.

„To partnerstwo stanowi kolejny krok w kierunku naszego celu, jakim jest wypełnienie luki między krypto a tradycyjnymi finansami. Jest to kolejny dowód na to, że nasze wysiłki w zakresie zgodności i regulacji nadal przynoszą rezultaty w czasie szybkiego dojrzewania branży kryptowalut.” – oświadczyła giełda Bitstamp

giełda kryptowalut
źródło: pixabay.com

Dukascopy – zasady nowej opcji dla transferów kryptowalutowych

Od podpisania umowy z Bitstamp, bank rozpoczął oferować możliwość finansowania kont handlowych i wypłacania środków za pośrednictwem BTC. Ta oferta jest aktualnie dostępna w odniesieniu do „kryptowalutowych kont podlegających specjalnej rejestracji”. Poniżej zamieszczamy główne warunki, jakie stawia bank przed swoimi klientami:

  • Wpłaty i wypłaty z kont „krypto-finansowanych” są możliwe tylko w BTC.
  • Depozyty nie zostaną przetworzone natychmiast. Klient musi zaakceptować ryzyko straty z powodu fluktuacji kursu wymiany BTC/USD między momentem wysłania BTC do Dukascopy oraz momentem zamiany na USD przez bank. Podobne opóźnienie będzie występować w chwili, kiedy klient zażąda wypłaty w BTC, a momentem, w którym BTC zostanie przejęty przez Dukascopy, aby zostać wysłanym do klienta.

Bistamp sprzedana belgijskiej spółce

Jak informowaliśmy w październiku ubiegłego roku, giełdę kryptowalut Bitstamp zakupiła belgijska firma NXMH. Belgijska spółka NXMH nabyła 80 procent udziałów w Bitstamp. Prezes giełdy, Nejc Kodrič, zachował 10% udziałów w firmie. Giełdę nabyła firma NXMH, europejską filię spółki NXC z Korei Południowej, która inwestuje w technologie cyfrowe. Południowokoreańska spółka NXC jest również właścicielem giełdy Korbit. Jak oświadczył CEO giełdy, przejęcie wzmocni pozycjonowanie Bitstamp w świecie krypto, co zapewni możliwości lepszej obsługi naszych klientów.

Bitstamp oferuje handel Bitcoinem, Ethereum, Litecoinem, Bitcoin Cash i XRP. Giełda wspiera dwie główne pary walutowe, tj. USD i EUR. Giełda zapewnia klientom indywidualnym i instytucjonalnym intuicyjne i angażujące środowisko dla handlu. Giełdę założono w 2011 roku i aktualnie jest jedną z najstarszych platform wymiany kryptowalut w Europie. Bitstamp znajduje się na 49 miejscu pod względem dobowego wolumenu transakcji wg cmc.

Co sądzicie o nowej współpracy Bitstamp? Zapraszamy do dyskusji!

Komentarze