Giełda kryptowalut Bitstamp została sprzedana belgijskiej spółce

źródło: pixabay.com

Giełda kryptowalut Bitstamp ogłosiła za pośrednictwem Twittera, iż ich firma została nabyta przez belgijską firmę inwestycyjną NXMH. Belgijska spółka NXMH nabyła 80 procent udziałów w Bitstamp. Nejc Kodrič zachowuje 10% udziałów i będzie nadal pełnił funkcję prezesa giełdy. Jak sam twierdzi, klienci nie powinni mieć żadnych obaw dotyczących swoich kont ani zmian w sposobie, w jaki działa giełda.

NXMH jest belgijską spółką, która zarządza aktywami o wartości ponad 2 miliardów euro. Sama firma jest europejską filią NXC z Korei Południowej, która inwestuje w technologie cyfrowe. Warto zaznaczyć, iż NXC jest również właścicielem południowokoreańskiej giełdy kryptowalutowej Korbit. Kodrič napisał w oświadczeniu, iż kontaktowało się z nim wielu potencjalnych nabywców, lecz ostatecznie wybrał belgijski NXMH.

„Od dłuższego czasu Bitstamp był regularnie odwiedzany przez potencjalnych nabywców. Powodem, dla którego ostatecznie zdecydowaliśmy się sprzedać firmę, jest połączenie jakości nabywcy, oferty oraz faktu, że branża znajduje się w punkcie, w którym konsolidacja ma sens. Głównym czynnikiem przy zgodzie na sprzedaż jest to, że misja, przywództwo i wizja firmy pozostają takie same” – zespół Bitstamp napisał w oświadczeniu

Bitstamp znajduje się na 40 pozycji pod względem dziennego obrotu na giełdzie. Dobowy wolumen wynosi aktualnie około 32 mln dolarów.

„Oczekujemy, że przejęcie wzmocni pozycjonowanie Bitstamp w świecie krypto, co zapewni możliwości lepszej obsługi naszych klientów. Użytkownicy giełdy nie powinni mieć żadnych obaw dotyczących swoich kont ani zmian w sposobie, w jaki działamy” – dodali w oświadczeniu

Giełda kryptowalut Poloniex

Bitstamp nie jest pierwszą giełdą, która zmieniła właściciela. Firma Circle stała się nabywcą dobrze znanej giełdy kryptowalut Poloniex. Giełda została zakupiona przez Circle 26 lutego 2018 roku za około 400 milionów dolarów. Circle to firma technologiczna obsługująca płatności typu P2P. Została założona przez Jeremy’ego Allaire’a i Seana Neville’a w październiku 2013 roku. Platforma płatności mobilnych Circle, Circle Pay, pozwala użytkownikom przechowywać, wysyłać i odbierać waluty FIAT. Spółka jest wspierana przez bank inwestycyjny Goldman Sachs. We wczesnych latach działałności otrzymali od Goldmana 50 milionów dolarów w formie inwestycji.

Czy korzystacie z usług Bitstamp? Zapraszamy do dyskusji!

Komentarze