Fold | Bitcoiny za zakupy kartą kredytową Visa!

2 135

Startup odpowiedzialny za stworzenie aplikacji Fold dołączył do programu Visa Fast Track, aby wydać kartę kredytową, która oferuje bitcoiny zamiast tradycyjnych punktów premiowych.

Twórca aplikacji, Will Reeves, powiedział, że w ankiecie przeprowadzonej wśród 30 000 użytkowników Fold 90 procent użytkowników zadeklarowało, że przestawiłoby się z korzystania ze swojej dotychczasowej karty na kartę kredytową oferującą BTC jako nagrodę za wydane dolary. Fold wypuści nową kartę już w czerwcu.

Bitcoin za dolary

„W Fold zarządzasz wszystkim – danymi karty, nagrodami” – powiedział Reeves w wywiadzie. „Jesteśmy w stanie wysłać do wybranego portfela [bitcoin]. … Nie musisz czekać zbyt długo, aby zgromadzić go doprawdy niemało”.

Istnieje już kilka firm oferujących karty debetowe Visa, więc bitcoinowcy mogą wydawać kryptowaluty w postaci dolarów. Przykładem może być chociażby karta Coinbase albo Lolli.

Zarówno Lolli, jak i Fold App odnotowały znaczny wzrost zakupów online artykułów pierwszej potrzeby i sprzętu domowego od czasu wybuchu pandemii koronawirusa w Stanach Zjednoczonych. Użytkownicy Fold kupują więcej kart upominkowych do wykorzystania na Amazon i Target, podczas gdy klienci Lolli wydają więcej w Sama Club, Vitacost, Best Buy czy Newegg.

„Przez cały miesiąc obserwowaliśmy wzrost wolumenu”, powiedział Reeves odnosząc się do 24 000 transakcji przeprowadzonych przez użytkowników aplikacji w I kwartale 2020 r. Oznacza to wzrost o 110% w porównaniu z IV kwartałem 2019 r., przy „tysiącach nowych użytkowników”.

Celem tej nowej karty kredytowej jest „zastanie klientów tam, gdzie aktualnie się znajdują” – powiedział Reeves „dając użytkownikom możliwość gromadzenia i używania bitcoinów w ich codziennym życiu”.

Meltem Demirors była posiadaczką jednej z pierwszych kart powiązanych z bitcoinami, karty debetowej Shift. Powiedziała, że ​​nowy produkt Fold jest wyjątkowy, ponieważ karta pozwala ludziom zarabiać, a nie wydawać bitcoiny.

Komentarze