Fold | Bitcoiny za zakupy kartą kredytową Visa!

Startup odpowiedzialny za stworzenie aplikacji Fold dołączył do programu Visa Fast Track, aby wydać kartę kredytową, która oferuje bitcoiny zamiast tradycyjnych punktów premiowych.

Twórca aplikacji, Will Reeves, powiedział, że w ankiecie przeprowadzonej wśród 30 000 użytkowników Fold 90 procent użytkowników zadeklarowało, że przestawiłoby się z korzystania ze swojej dotychczasowej karty na kartę kredytową oferującą BTC jako nagrodę za wydane dolary. Fold wypuści nową kartę już w czerwcu.

Bitcoin za dolary

„W Fold zarządzasz wszystkim – danymi karty, nagrodami” – powiedział Reeves w wywiadzie. „Jesteśmy w stanie wysłać do wybranego portfela [bitcoin]. … Nie musisz czekać zbyt długo, aby zgromadzić go doprawdy niemało”.

Istnieje już kilka firm oferujących karty debetowe Visa, więc bitcoinowcy mogą wydawać kryptowaluty w postaci dolarów. Przykładem może być chociażby karta Coinbase albo Lolli.

Zarówno Lolli, jak i Fold App odnotowały znaczny wzrost zakupów online artykułów pierwszej potrzeby i sprzętu domowego od czasu wybuchu pandemii koronawirusa w Stanach Zjednoczonych. Użytkownicy Fold kupują więcej kart upominkowych do wykorzystania na Amazon i Target, podczas gdy klienci Lolli wydają więcej w Sama Club, Vitacost, Best Buy czy Newegg.

„Przez cały miesiąc obserwowaliśmy wzrost wolumenu”, powiedział Reeves odnosząc się do 24 000 transakcji przeprowadzonych przez użytkowników aplikacji w I kwartale 2020 r. Oznacza to wzrost o 110% w porównaniu z IV kwartałem 2019 r., przy „tysiącach nowych użytkowników”.

Celem tej nowej karty kredytowej jest „zastanie klientów tam, gdzie aktualnie się znajdują” – powiedział Reeves „dając użytkownikom możliwość gromadzenia i używania bitcoinów w ich codziennym życiu”.

Meltem Demirors była posiadaczką jednej z pierwszych kart powiązanych z bitcoinami, karty debetowej Shift. Powiedziała, że ​​nowy produkt Fold jest wyjątkowy, ponieważ karta pozwala ludziom zarabiać, a nie wydawać bitcoiny.

Komentarze