Floryda najlepiej przygotowana na Bitcoina

5 252

To nie tylko przepisy pro-kryptograficzne, ale także infrastruktura wspierająca, która umożliwia zrównoważoną adopcję kryptowalut w dowolnej jurysdykcji. Biorąc pod uwagę takie czynniki, jak liczba bankomatów Bitcoin (BTC), firmy blockchain i zainteresowanie opinii publicznej kryptowalutami, Floryda okazuje się najbardziej gotowym na kryptowaluty stanem w Stanach Zjednoczonych.

Duży dostęp do kryptowalut

W Stanach Zjednoczonych znajduje się sieć 33 865 bankomatów Bitcoin, co stanowi 87,1% wszystkich instalacji bankomatów kryptograficznych na całym świecie. Ponadto naród ten przyczynia się do 37,8% globalnego wskaźnika haszowania bitcoinów, co czyni Stany Zjednoczone najbardziej dominującym graczem w kryptografii. Jednak analiza stanowa pokazuje, że nie wszystkie 50 stanów jest jednakowo przygotowanych na nieuniknioną adopcję kryptografii głównego nurtu.

Floryda stolicą krypto

Badania przeprowadzone przez Invezz uznały Florydę za kryptowalutową stolicę Stanów Zjednoczonych ze względu na jej aktywne zaangażowanie w rozwijającą się gospodarkę kryptograficzną. Miami ma jedną z najwyższych liczb bankomatów Bitcoin na osobę, z 14,63 na 100 000 osób i jeden z najwyższych wskaźników publicznego zainteresowania kryptowalutami, z 210,28 wyszukiwaniami w Google tematów związanych z kryptowalutami na 1000 osób.

Podczas gdy Floryda uzyskała najwyższy wynik gotowości do kryptografii wynoszący 9,35, Teksas i Illinois znalazły się tuż poniżej z wynikami odpowiednio 8,71 i 8,03.

Co zaskakujące, Vermont jest jedynym stanem w USA bez bankomatów Bitcoin. Z drugiej strony Teksas nadrabia to, udostępniając 4101 bankomatów, tworząc tym samym największą stanową sieć bankomatów kryptograficznych. Przyjazne kryptowalutom jurysdykcje, takie jak Wyoming, mają najwięcej firm blockchain na 100 000 osób (ponad 20).

Obecność bankomatów Bitcoin wskazuje na codzienne możliwości dostępu do krypto i zainteresowanie korzystania z nich przez ogół społeczeństwa. Pod tym względem mieszkańcy Teksasu, Kalifornii i Florydy mają największe możliwości angażowania się w kryptowaluty.

Dla inwestorów przyszłość adopcji kryptowalut będzie również zależała od łagodności podatków państwowych. Obecnie dziewięć stanów w USA oferuje inwestorom 0% podatku kapitałowego od zysku, w tym Waszyngton, Wyoming, Dakota Południowa, New Hampshire, Alaska, Nevada, Teksas, Tennessee i Floryda.

Ochoczo, lecz z rozwagą

Office of the Comptroller of the Currency (OCC) ostrzegł banki przed „pojawiającymi się zagrożeniami” związanymi z kryptowalutami, jednocześnie prosząc sektor o „ostrożne podejście” w kontaktach z firmami kryptograficznymi.

Omawiając zarządzanie ryzykiem, OCC powiedział, że praktyki firm kryptograficznych „nie były jeszcze solidne”, podkreślając nieprzygotowanie ekosystemu kryptograficznego podczas kilku załamań w ciągu ostatniego roku.

Komentarze