Kiyosaki: wzbogacicie się na Bitcoinie!

Robert Kiyosaki, po dłuższej nieobecności w social mediach, wypowiedział się o Bitcoin na Twitterze. Były inwestor na rynku nieruchomości, który dorobił się na tym fortuny, ale potem zwrócił się w stronę biznesu opartego na edukacji finansowej, powszechnie znany jako autor popularnej książki o wiedzy finansowej „Bogaty ojciec, biedny ojciec”, słynie z pozytywnych opinii w kwestii kryptowalut.

Kiyosaki napisał na Twitterze, że ci, którzy posiadają Bitcoin, staną się bogatsi, w miarę zbliżania się wielkiego krachu który – jak się spodziewa – wypchnie flagową kryptowalutę na nowe szczyty.

Inwestor porównał emerytury do bańki, nazywając ją „kolejnym globalnym Lehmanem”. Firma usług finansowych Lehman Brothers Holdings powstała w 1847 roku. Z biegiem czasu udało jej się stać czwartym co do wielkości bankiem inwestycyjnym w Stanach Zjednoczonych. Jednak w 2008 roku, kiedy kryzys hipoteczny uderzył w USA i obrócił się przeciwko całemu światu, firma złożyła wniosek o upadłość.

Mimo to autor książki „Bogaty ojciec, biedny ojciec” mówi, że gdy tylko Rezerwa Federalna USA zmieni swoją politykę z „jastrzębiej” i zacznie wstrzykiwać do gospodarki niezabezpieczone dolary, wydrukowane z powietrza, aktywa takie jak Bitcoin, srebro i złoto staną się cenniejsze. Napisał na Twitterze, że posiadacze tych trzech rzeczy staną się bogatsi gdy FED, Skarb Państwa i Wall Street zaczną drukować „fałszywe dolary”.

Według niego ci, którzy oszczędzają „fałszywe pieniądze”, będą „największymi przegranymi”. Kiyosaki mówi o „fałszywym dolarze” i zbliżającym się upadku tej waluty od początku pandemii na początku 2020 roku.

Wtedy Bitcoin spadł na krótko poniżej 4000 dolarów, a ropa spadła poniżej zera. Rząd USA zaczął udzielać pomocy finansowej obywatelom USA podczas lockdownu związanego z pandemią, rozdając tak zwane „czeki na przetrwanie” o wartości 1200 USD.

Banki i duże przedsiębiorstwa również zostały uratowane. W sumie tylko w tym roku wydrukowano ponad 6 bilionów dolarów. Więcej dodano również w 2021 roku.

EMERYTURY kolejny światowy LEHMANN. Co zamierzasz zrobić? Czy staniesz się bogatszy czy biedniejszy? Ludzie, którzy posiadają złoto, srebro, Bitcoin, staną się bogatsi, gdy Fed, Skarb Państwa, Wall Street przestawią się i wydrukują biliony fałszywych dolarów. Fałszywi oszczędzacze będą największymi przegranymi. Nie bądź przegrany.

Jak informował U.Today na początku tego tygodnia, starszy strateg ds. surowców w Bloomberg Intelligence, Mike McGlone, napisał na Twitterze, że spodziewa się wzrostu ceny Bitcoina w najbliższej przyszłości. Ocenił szanse na wzrost akcji BTC i giganta Tesli, ponieważ obaj stracili w tym roku 500 miliardów dolarów ze swojej kapitalizacji.

Ponieważ Tesla prawdopodobnie stanie w obliczu ostrej rywalizacji, stwierdził McGlone, jest mało prawdopodobne, że wzrośnie. Tymczasem Bitcoin stoi w obliczu rosnącego popytu i adopcji w kontekście kurczącej się stałej podaży.

Poza tym cały świat szybko staje się cyfrowy. McGlone stwierdził więc, że jest to kolejny czynnik, który prawdopodobnie podniesie cenę BTC. W swoich wcześniejszych tweetach powiedział, że BTC prawdopodobnie osiągnie 100 000 $ i jest to tylko „kwestia czasu”. W swoich optymistycznych prognozach dla Bitcoina zawsze odnosi się do rosnącego popytu na BTC i jego stałej podaży wynoszącej 21 milionów, która wciąż się kurczy w miarę wybijania monet.

Do tej pory wydobyto już ponad 18 milionów BTC. Poprzedni halving miał miejsce w 2020 roku, co oznacza, że ​​górnicy produkują teraz o połowę mniej BTC. Następny halving odbędzie się w połowie 2024 roku.

Kryptowaluty bezpiecznie kupisz lub sprzedasz w sieci kantorów i bitomatów FlyingAtom
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Dodaj komentarzx