Fidelity uruchamia fundusz Ethereum Index Fund, Bitwise oferuje Metaverse ETF

4 179

Fidelity uruchamia fundusz Ethereum Index Fund, Bitwise oferuje Metaverse ETF

Instytucje nadal zwiększają swoją ofertę w sferze kryptowalut, ponieważ globalni regulatorzy coraz częściej dążą do ustanowienia ram roboczych do radzenia sobie z powstającą klasą aktywów, podczas wzrostu adopcji.

Ostatnio Fidelity Investments uruchomił nowy fundusz Ethereum Index, który zapewni swoim klientom ekspozycję na Ether (ETH), zgodnie z dokumentem złożonym przez firmę w SEC 26 września.

Nowy fundusz akceptuje minimalne inwestycje zewnętrzne w wysokości 50 000 USD, i odnotował już ponad 5 mln USD w zgłoszonej sprzedaży.

Zarządzający aktywami o wartości wielu milionów dolarów uruchomił pierwotnie swoją instytucjonalną platformę depozytową i transakcyjną Fidelity Digital Assets, skoncentrowaną na kryptowalutach, w 2018 r. Firma oferuje obecnie dwa giełdowe fundusze kryptograficzne, które są przeznaczone do płatności cyfrowych i na rynku metaverse.

Ta najnowsza zmiana jest następstwem ujawnienia informacji z zeszłego miesiąca, że ​​Fidelity Investments rozważa pomysł umożliwienia wszystkim swoim klientom detalicznym dostępu do handlu Bitcoinem (BTC) bezpośrednio za pośrednictwem platformy maklerskiej.

Fidelity Digital Assets jest również częścią grupy instytucji, które wspierają uruchomienie EDX Markets (EDXM), „pierwszej w swoim rodzaju giełdy, która zaspokoi ukryty popyt na handel cyfrowymi aktywami poprzez umożliwienie bezpiecznego i zgodnego z przepisami handlu cyfrowymi aktywa poprzez zaufanych pośredników.”

Przeczytaj także: McDonald’s akceptuje płatności Bitcoinem i Tether w szwajcarskim Lugano a wieloryby Etherum szykują się do aprecjacji kursu

Bitwise uruchamia Metaverse ETF

Z kolei menedżer funduszu indeksów kryptowalut, Bitwise Asset Management, ogłosił uruchomienie funduszu giełdowego Bitwise Web3 (ETF), który obejmuje ekspozycję na pięć kategorii spółek Web3.

Według amerykańskiej Komisji Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) z dnia 4 października, Bitwise Web3 ETF (BWEB) jest obecnie notowany i jest przedmiotem obrotu na NYSE Arca, całkowicie elektronicznej giełdzie z siedzibą w USA, która służy do notowania i handlu funduszami ETF.

Pięć kategorii firm Web3 uwzględnionych w BWEB to dostawcy infrastruktury, finanse, świata metaverse i walorów cyfrowych, „gospodarkę twórców z obsługą sieci Web3” oraz rozwój i zarządzanie.

ETF oferuje ekspozycję na maksymalnie 40 firm, z co najmniej 85% portfelem „bezpośrednio związanych z działalnością biznesową związaną z jednym lub kilkoma kluczowymi obszarami wzrostu w sieci 3” – powiedział Bitwise na swojej stronie internetowej.

„Dzięki funduszowi Bitwise Web3 ETF cieszymy się, że możemy dać inwestorom możliwość uchwycenia jednego z najszybciej rozwijających się tematów w technologii poprzez zróżnicowaną mieszankę firm, które naszym zdaniem będą przewodzić” – powiedział Matt Hougan, dyrektor ds. inwestycji Bitwise. ogłoszenie o produkcie.

Może Cię zainteresuje:

Komentarze