Fidelity ułatwi odkładanie na emeryturę w BTC

1 538

Fidelity Investments chce wprowadzić bitcoinowe emerytury. Jeżeli nowa propozycja uzyska akceptację, wszystkie osoby korzystające z emerytalnych planów oszczędnościowych 401(k) będą mogły łatwiej oszczędzać w najstarszej kryptowalucie.

Międzynarodowa firma świadcząca usługi finansowe chce zapewnić Amerykanom możliwość przesunięcia do 1/5 środków z emerytalnego portfela oszczędnościowego na BTC.

Oszczędzanie na emeryturę w Bitcoinie (BTC)

Chociaż każdy, kto chce oszczędzać w BTC, może to robić za pośrednictwem jednej z wielu giełd kryptowalut lub nawet kupować Bitcoina bezpośrednio z portfeli krypto, to Fidelity chce zautomatyzować cały proces. Oznacza to, że przyszli bitcoinowi emeryci nie będą musieli nawet otwierać konta na giełdzie kryptowalut.

Bitcoinowe emerytury coraz bliżej

Już w czerwcu 2020 r. informowaliśmy, że według prezesa Kingdom Trust zmiana pokoleniowa przyczyni się do wprowadzenia emerytur opartych na kryptowalutach (więcej informacji znajdziesz w artykule: Emerytura w kryptowalutach? Tak może wyglądać przyszłość). Wystarczyły więc zaledwie dwa lata, aby poważna firma podjęła się realizacji takiego przedsięwzięcia.

Na początku kwietnia Vantage Bank z Laredo (Teksas) zapowiedział natomiast wprowadzenie bitcoinowych planów oszczędnościowych, które będą dostępne dla wszystkich pracowników (zobacz również: Bitcoinowy plan oszczędnościowy dla pracowników banku). Dzięki temu pracownicy będą mogli korzystać ze zróżnicowanej oferty pakietu świadczeń.

Fidelity może przyspieszyć adopcję BTC

Plan inwestycji emerytalnych opartych na Bitcoinie ma zostać uruchomiony do końca roku. Jeżeli tak się stanie, to usługę oszczędzania w BTC będzie mogło wprowadzić blisko 23 000 firm, które są powiązane z Fidelity.

Dave Gray z Fidelity Investments przyznał, że na rozpoczęcie prac nad nową usługą wpłynęły głosy klientów, którzy są coraz bardziej zainteresowani Bitcoinem innymi kryptowalutami. Może to oznaczać, że z czasem, oprócz odkładania na emeryturę w BTC, będzie można również wybrać inne cyfrowe aktywa.

Co sądzisz o ułatwionym oszczędzaniu na emeryturę w Bitcoinie? Czy chciałbyś skorzystać z takiego rozwiązania? A może uważasz, że najlepszym rozwiązaniem jest samodzielne odkładanie określonej kwoty i przechowywanie ich na bezpiecznym portfelu sprzętowym, do którego nie będą miały dostępu żadne instytucje?

Może Cię zainteresować:

Komentarze