Facebook założył nową spółkę | Kryptowaluta coraz bliżej?

Od wielu miesięcy krążą pogłoski, iż największy portal społecznościowy na świecie, Facebook, zamierza spróbować swoich sił w środowisku kryptowalut. Wielokrotnie pisaliśmy o tajemniczych planach facebookowego coina, który miałby służyć do płatności w aplikacjach firmy. Nawiązując do raportu agencji Reuters, gigant mediów społecznościowych założył w Szwajcarii nową spółkę FinTech o nazwie „Libra Networks”. Nazwa spółki wydaje się być ściśle powiązana z projektem firmy odnośnie płatności kryptowalutami oraz „Facebook Coinem”.

Nowo powstała spółka będzie służyć firmie do rozwoju i wdrażania rozwiązań fintech, czyli wszystkich innowacyjnych rozwiązań z zakresu technologii finansowych. W przypadku tak dużej firmy jaką jest Facebook, wyzwaniem staje się ukrycie informacji o powstaniu spółki, która potencjalnie może wiązać się z kryptowalutowymi planami firmy. Założenie spółki zbiega się z powolnym wdrażaniem ich wewnętrznej kryptowaluty, która wyznaczy pionierski szlak firmy do szerszego wykorzystania technologii blockchain. Prawdopodobnie pierwszą oznaką portalu odnośnie kryptowalut był zeszłoroczny post Davida Marcusa, w którym ujawnił chęć zgłębienia tematu krypto oraz blockchainu.

Na początku maja opisywaliśmy plany firmy w związku z próbą nawiązania współpracy z Visa oraz Mastercard. Sam projekt Facebooka zawiera utworzenie kryptowaluty opartej na kursie dolara amerykańskiego. Kryptowaluta ta służyłaby do płatności w aplikacjach Facebooka, tj. WhatsApp, czy Instagram.

bitcoin kryptowaluty facebook consensus kryptowaluty giełda kryptowalut coinroom
źródło: pixabay.com

Facebook – coraz bliżej autorskiej kryptowaluty?

Nazwa nowej spółki powiązana jest z projektem Libra o którym pisali dziennikarze w majowym wydaniu The Wall Street Journal. Przeprowadzili śledztwo odnośnie tego tajemniczego projektu i wykazali, że jest powiązany z planami firmowego coina. Facebook założył Libra Networks w Genewie kilka tygodni temu, o czym napisał szwajcarski portal Handelszeitung. Dodali w swoim raporcie, że Libra to wewnętrzna nazwa projektu sieci dla waluty cyfrowej. Szwajcarska firma należy do Facebook Global Holdings II w Irlandii.

Zgodnie z oficjalnym dokumentem, celem przedsiębiorstwa będzie świadczenie usług w dziedzinie finansów i technologii, a także rozwój i produkcja powiązanego oprogramowania i infrastruktury sieci. Wyszczególniono związek z działalnością inwestycyjną, operacjami płatniczymi, finansowaniem, zarządzaniem tożsamością, blockchainem i innymi technologiami.

Co sądzicie o nowej spółce z ramienia Facebooka? Czy przyczyni się do szybszego wdrożenia facebookowego coina? Zapraszamy do dyskusji!

Kryptowaluty bezpiecznie kupisz lub sprzedasz w sieci kantorów i bitomatów FlyingAtom
Komentarze