Etherum coraz bliżej PoS

Etherum coraz bliżej PoS a to może przełożyć się na wycenę projektu.

Muzyk Jonathan Mann świętował połączenie śpiewając „no more power surge” i „ETH to the moon”.

Blockchain Ethereum zakończył niedawno krok w kierunku długo oczekiwanej aktualizacji, która poprawi platformę poprzez przejście na konsensus PoS. Sieć testowa Ropsten pomyślnie przeszła na PoS w ramach tzw. „próby generalnej” dla blockchainu Ethereum.

Ponieważ sieć wykorzystuje model wydobywania dowodów pracy (PoW), który zużywa dużo energii elektrycznej, platforma Ethereum jest często krytykowana wraz z Bitcoin (BTC) za jej wpływ na środowisko. Wraz z przejściem na PoS problemy energetyczne zostaną rozwiązane, a platforma stanie się bardziej skalowalna, umożliwiając przetwarzanie większej liczby transakcji na sekundę.

Po przejściu Ropsten, sieci testowe Goerli i Sepolia mają przejść na PoS przed przejściem do sieci głównej, zgodnie z Ethereum Foundation. Testnets Rinkeby i Kovan mogą być utrzymywane przez społeczność, ale nie będą już monitorowane przez programistów klienta.

Członkowie społeczności cieszyli się z tego kamienia milowego. Muzyk Jonathan Mann uczcił połączenie, wydając piosenkę o tematyce Ropsten, śpiewając teksty takie jak „no more power surge” i „ETH to the moon”.

https://twitter.com/songadaymann/status/1534614721650884608?ref_src=twsrc%5Etfw%7Ctwcamp%5Etweetembed%7Ctwterm%5E1534614721650884608%7Ctwgr%5E%7Ctwcon%5Es1_&ref_url=https%3A%2F%2Fcointelegraph.com%2Fnews%2Fiota-foundation-joins-dell-to-develop-real-time-carbon-footprint-tracking

Roberto Nickson, założyciel Metav3rse, określił to wydarzenie jako „ogromny kamień milowy” i „historyczne”. Uważa, że ​​jest to jedno z najważniejszych wydarzeń w historii krypto, ponieważ integracja mainnetu z PoS zależy również od sukcesu sieci testowej.

Parithosh Jayanthi, deweloper Ethereum, pogratulował ludziom, którzy pracowali nad połączeniem. Podczas gdy Jayanthi wspomniał, że wciąż jest kilka błędów, zauważył, że poprawki są w drodze i że zespół będzie monitorował łańcuch w nadchodzących tygodniach.

Rozwój wysiłków Ethereum zmierzających do przejścia na PoS nastąpił w samą porę, gdy Nowy Jork zaczął ograniczać wydobycie PoW. W zeszłym tygodniu Senat stanu Nowy Jork uchwalił ustawę, która ma na celu wprowadzenie zakazu wydobycia dla systemów PoW.

Chociaż niektórzy mogą spodziewać się wzrostu ceny Etheru (ETH) po fuzji, wiadomość ta nie miała dużego wpływu na cenę aktywów cyfrowych. Pomimo udanej integracji testnetu, traderzy nadal oczekują spadku do ceny docelowej 1400 USD za ETH.

Może Cię zainteresuje:

Kryptowaluty bezpiecznie kupisz lub sprzedasz w sieci kantorów i bitomatów FlyingAtom
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x