Iota w ochronie klimatu na Ziemi

Fundacja Iota razem z Dell będzie śledzić ślad węglowy w czasie rzeczywistym.

Fundacja Iota dołączyła do firmy Dell wraz z ClimateCHECK i BioE, aby walczyć ze zmianami klimatu przy użyciu danych dotyczących śladu węglowego w czasie rzeczywistym.

Iota Foundation, niedochodowy dostawca ekosystemu technologii rozproszonej księgi, nawiązał współpracę z gigantem technologicznym Dell Technologies, aby opracować oparte na danych rozwiązanie do śledzenia śladu węglowego w czasie rzeczywistym.

Zespół ds. rozwiązań brzegowych firmy Dell ogłosił włączenie Iota, firmy technologicznej zajmującej się zmianami klimatu, ClimateCHECK i BioE, w celu opracowania rozwiązania, będącego uzupełnieniem wewnętrznych inicjatyw firmy Dell Data Confidence Fabric (DCF) i projektu Alvarium.

https://twitter.com/Dell_Edge/status/1533949500393508864?ref_src=twsrc%5Etfw%7Ctwcamp%5Etweetembed%7Ctwterm%5E1533949500393508864%7Ctwgr%5E%7Ctwcon%5Es1_&ref_url=https%3A%2F%2Fcointelegraph.com%2Fnews%2Fmajor-south-korean-crypto-exchanges-delist-litecoin

Iota była aktywnym uczestnikiem projektu Alvarium, opracowanego przez firmę Dell w 2019 r. w celu wykorzystania zweryfikowanych danych z DCF, czyli „struktury zaufania” w heterogenicznych systemach.

Mathew Yarger, szef zrównoważonego rozwoju w Fundacji Iota, stwierdził:

„Przejrzystość i zaufanie do danych ma kluczowe znaczenie dla rozwiązania globalnych problemów związanych ze zmianą klimatu i przejścia do działań na rzecz klimatu”.

Dzieląc się szczegółami na temat inicjatywy, Yarger wyjaśnił, że cztery firmy opracowały zintegrowane narzędzie do pomiarów cyfrowych, raportowania i weryfikacji (MRV).

W połączeniu z projektem Alvarium, cyfrowe urządzenie MRV może zbierać dane z czujników i wprowadzane ręcznie, a następnie przetwarzać je za pośrednictwem serwerów Dell PowerEdge, aby ostatecznie dostarczać w czasie zbliżonym do rzeczywistego wgląd w ślad węglowy w zrównoważonym zakładzie energetycznym i kompostowni BioE.

Yarger dodał:

„Jesteśmy teraz w stanie śledzić i weryfikować dane dotyczące zmian klimatycznych i tego, jak aktywnie staramy się je rozwiązać na poziomie, który nigdy wcześniej nie został osiągnięty”.

Tymczasem KenGen, firma energetyczna z siedzibą w Kenii, niedawno zaprosiła górników Bitcoin (BTC) do prowadzenia działalności z wykorzystaniem jej mocy ze źródeł odnawialnych.

Jak podał Cointelegraph, KenGen wytwarza 86% swojej energii z odnawialnych źródeł geotermalnych. Lokalne raporty sugerują, że KenGen planuje wynająć powierzchnię w swoim obiekcie Olkaria, położonym na terenie wulkanicznym.

Pełniący obowiązki dyrektora ds. rozwoju geotermalnego w KenGen, Peketsa Mwangi, potwierdził zamiar firmy, aby gościć górników bitcoinowych w Kenii:

„Będziemy ich tu mieć, ponieważ mamy przestrzeń i moc jest blisko, co pomaga w stabilności”.

Może Cię zainteresuje:

Kryptowaluty bezpiecznie kupisz lub sprzedasz w sieci kantorów i bitomatów FlyingAtom
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Dodaj komentarzx