Ethereum | Konstantynopol i St Petersburg jeszcze dzisiaj?

2 701
W chwili, kiedy piszę ten tekst mamy 7 278 868 blok w sieci Ethereum, niewiele zatem dzieli nas od zaplanowanego na blok 7 280 000 hard forka. Zanim jednak Konstantynopol i St. Petersburg ujrzą światło dzienne (ok. 20:00 UTC), zostaną przetestowane na testnecie Ropsten.

Zmiany, zmiany, zmiany!

Długo oczekiwane zmiany, które ma przynieść Konstantynopol i St. Petersburg to istotna zmiana w sieci Ethereum. Podstawowym zadaniem hard forka jest zwiększenie wydajności sieci. Najważniejsze zmiany będą miały wpływ na tak ważne rzeczy, jak specyfikacje podstawowych protokołów sieci, standardy kontraktowe i interfejsy API klienta.

Hard forki Konstantynopol i St. Petersburg zredukują emisję nagród za wydobycie bloku z 3 do 2 ETH, podobnie jak w poprzednim hard forku – zwanym Bizancjum – zmniejszono emisję z 5 do 3 ETH. Obydwa forki zostały uzgodnione do uruchomienia na bloku Ethereum 7 280 000.

Początkowo hard fork Konstantynopol otoczony był gorącymi dyskusjami. Jego uruchomienie zostało dwukrotnie przełożone z powodu krytycznej luki w zabezpieczeniach. Pierwsze opóźnienie zostało zrobione w październiku zeszłego roku, kiedy znaleziono liczne błędy w kodzie wydanym przez Ropsten Testnet. W styczniu również hard fork został wstrzymany.

Realne wsparcie

Zbliżające się forki zostały już poparte przez niektórych znanych graczy z branży kryptowalutowej. Niedawno Binance, jedna z najszybciej rosnących i najpopularniejszych giełd kryptowalut ogłosiła, że ​​będzie wspierać aktualizację Ethereum.

Według Binance, użytkownicy powinni „zapewnić wystarczającą ilość czasu, aby depozyty mogły zostać przetworzone w całości przed wysokością bloku pokazaną powyżej”. Wszystkie wymagania techniczne będą obsługiwane przez Binance, dlatego użytkownicy zimnych portfeli są zobowiązani do zrobienia wszystkiego w celu aktualizacji.

Czy hard fork wpłynie na cenę Ethereum?

W obliczu trudnych sytuacji zwiększyła się zmienność ceny Ethereum, co wynika głównie z niechęci inwestorów do inwestowania na progu zmiany w podstawowym protokole Ethereum.

Ogólna rola niedźwiedzi na rynku również została uwzględniona. W niedzielę Ethereum osiągnęło trzymiesięczny wzrost, a kilka godzin później spadło o 17 procent i byliśmy świadkiem znacznej wyprzedaży.

Jeśli forki Konstantynopol i St Petersburg spowodują to, co było na rynkach Ethereum po forku Bizancjum, jego ceny nie powinny przekraczać spadku o ponad 20 procent. Nie będzie niespodzianki, jeśli po wprowadzonych zmianach ETH będzie się utrzymywać przez kilka tygodni w trendzie bocznym.

Zapraszam do komentowania.

Komentarze