Eric Finman | Bitcoinowy „Richie Rich” rzuca wyzwanie facebookowej Librze

Niedawno miała miejsce premiera nowej aplikacji do kryptowalutowych płatności – Metal. Zdaniem twórców aplikacja zdominuje rynek i przybliży kryptowaluty ludziom w sposób, w jaki „Libra może tylko pomarzyć”.

Kim jest Eric Finman?

Eric Finman znany jest przede wszystkim z tego, że jest aktualnie najmłodszym bitcoinowym milionerem i że kupił bitcoiny, gdy kosztowały 10$. Jeśli chcieć być złośliwym można powiedzieć, że bliźniacy Winklevoss są lepsi, bo kupili za 8$ ;). Przypięty tweet na jego profilu stanowi specyficzną wizytówkę:

Metal Pay już działa

W tweecie z 19 sierpnia Eric Finman, który założył Metal wraz z byłym współzałożycielem QuickCoin, Marshallem Haynerem, potwierdził, że użytkownicy mogą teraz wysyłać i odbierać różne kryptowaluty.


„Libra killer” rzuca wyzwanie Facebookowi

Metal działa jako aplikacja płatnicza P2P. Wspiera obsługę różnych kryptowalut, w tym Bitcoin i Ether. Wcześniej jedyną opcją płatności obsługiwaną przez aplikację był jej własny token Metal (MTL).

Eric Finman powiedział, że Metal Pay ostatecznie zmiecie z rynku Librę, cyfrową platformę Facebooka, która nota bene jeszcze nie ujrzała światła dziennego.

Znane firmy zainteresowane płatnościami kryptowaltowymi

Projekt Libra napotkał wiele przeszkód regulacyjnych na całym świecie, co nie powstrzymało Facebooka od gromadzenia węzłów do jego uruchomienia. Niektóre z największych firm finansowych, takie jak PayPal i MasterCard, zgodziły się zapłacić 10 milionów dolarów za ten przywilej.

W tym tygodniu dowiedzieliśmy się również, że jedna z wiodących giełd kryptowalut – Binance przygotowuje Venus. To kolejny projekt, który pretenduje do miana konkurenta dla Libry.

Tymczasem debiut Metal Pay pojawia się miesiąc po nawiązaniu współpracy z kryptograficzną siecią społecznościową Steemit. Wraz z dodaniem natywnego tokena Steem (STEEM), Metal pozwolił Steemitowi na dodawanie treści do swojej aplikacji.

„Pozwoliliśmy również Steemowi przejąć sekcję Discover w aplikacji Metal Pay […], gdzie linkujemy do mnóstwa interesujących treści, aby zapoznać naszych użytkowników z blockchainem Steem i jego platformą publikacyjną Steemit”

źródło: tutaj

Jeszcze wczoraj Finman prezentował na Twitterze, jak dobrze radzi sobie jego token:

https://twitter.com/erikfinman/status/1163545941191737345

Źródło grafiki tytułowej: tutaj

Komentarze